Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 28 gości.

Gdańsk: Protest podwykonawców przed dzisiejszym meczem

PGE_Arena.jpeg

Podwykonawcy upadłej firmy Hydrobudowa, zajmującej się m.in. budową obiektów sportowych na Euro 2012, zapowiadają protest. Jeszcze dziś o godz. 16:00 chcą zablokować jedną z ważniejszych dróg dojazdowych na gdański stadion, gdzie odbędzie się mecz Chorwacja-Hiszpania - donosi portal TVN24.pl.
 
Hydrobudowa była jedną z największych firm budowlanych w Polsce. Wybudowała m.in. właśnie stadion PGE Arena oraz Trasy Słowackiego w Gdańsku. Niestety, na początku czerwca b.r. Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił jej upadłość. Hydrobudowa zalega obecnie swoim podwykonawcom około 49 mln zł. Jak twierdzą poszkodowani, nie znaleźli dotąd nigdzie pomocy w odzyskaniu tych należności, dlatego właśnie postanowili zwrócić uwagę społeczeństwa na swój problem, blokując przed dzisiejszym meczem skrzyżowanie ulic Słowackiego i Grunwaldzkiej, w okolicach Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Na drodze kierowców i komunikacji miejskiej jadącej na stadion ma stanąć 60 maszyn budowlanych i stu protestujących. 
 
Jeśli dzisiejsza blokada nie przyniesie oczekiwanego skutku - zainteresowania władz miejskich zaległościami Hydrobudowy względem podwykonawców, zapowiadają oni powtórzenie jej w dniu ćwierćfinałów.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008