Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Wenezuela: Wyzdrowiały Chavez rusza po reelekcję!

Hugo Chavez przemawia w Hawanie 2012-07-02.jpg

Prezydent Boliwariańskiej Republiki Wenezueli, po kilkunastomiesięcznej chemio- i radioterapii, zapewnił, że nie ma już raka, a zdrowie pozwala mu
w pełni na udział w zbliżających się wyborach.

Do publicznej wiadomości nie podano nigdy szczegółów jego choroby. Wiadomo natomiast, że w czerwcu 2011 roku, dwa razy przeszedł operację wycięcia guza z okolic miednicy, zaś samo leczenie odbywało się na Kubie. Na szczęście, dzięki Bogu, jestem tutaj i z każdym dniem czuję się lepiej (...) Oczywiście, nie jestem już tym samym Chavezem jakim byłem czterdzieści lat temu - powiedział Chavez, dodając, że 28 Lipca będzie obchodził swoje 58 urodziny.

W nadchodzących wyborach 7 Pażdziernika, głównym rywalem Chaveza jest 39-letni Henrique Capriles. Większość sondaży daje jednak aktualnemu przywódcy znaczną przewagę. Mimo tego Hugo Chavez podczas swojego przemówienia 2 Lipca w Hawanie zawezwał swoich stronników aby przygotowali się do ofensywy i nie podążali za triumfalizmem z powodu jego 20-procentowej przewagi nad przeciwnikiem.

Odzyskaliśmy naszą niepodległość i nie możemy jej stracić. Będziemy walczyć każdego dnia i każdej nocy, żeby zdobyć wymagane 7 milionów głosów w październikowych wyborach i zadać burżuazji niszczycielski nokaut. Tutaj w Wenezueli pod wieloma względami rozstrzyga się przyszłość ludzkości pomiędzy socjalizmem a kapitalizmem. - przemawiał Chavez.

Społeczność

BLOOD