Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Rekordowe poparcie rządzącej PO efektem ofensywy politycznego marketingu akt.

Tusk.jpg

"Gazeta Wyborcza" informuje, że PO zyskała aż 10 pkt proc. w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ma najwyższe notowania od września 2008 r. - pokazuje sondaż PBS DGA dla "Gazety".
Wynik (58 proc.) daje Platformie samodzielną większość w Sejmie. A razem z PSL (6 proc.) nawet konstytucyjną - 308 mandatów. To pierwsze badanie od decyzji, że kandydata na prezydenta Platforma wybierze w prawyborach - zaznacza gazeta.

PiS uzyskał w tym badaniu 25 proc. wskazań, zaś SLD - 6 proc. Sondaż został zrobiony na zlecenie "Gazety Wyborczej" i to także ona go sfinansowała.

Wypadałoby zadać pytanie o rzetelność przeprowadzonego sondażu.Czy ludzie naprawdę "nie zauważają" antyspołecznej polityki rządu i omamieni obietnicami bez pokrycia uważają że obecna władza jest "najlepszą z możliwych"?

Pomimo tego że w sondażu PBS DGA PO popiera 58 proc. wyborców wg. innego sondażu tym razem robionego przez Gfk Polonia, tylko 26 proc. wyborców chce oddac swój głos w pierwszej turze wyborów prezydenckich na kandydata PO, Bronisława Komorowskiego. W przypadku nominacji Radosława Sikorskiego na kandydata na prezydenta RP z ramienia PO, wynik może byc jeszcze słabszy.

Najpoważniejszym konkurentem Komorowskiego jest Kaczyński z 15 procentami poparcia. Trzeci w sondażu jest "niezależny kandydat" Andrzej Olechowski popierany przez Stronnictwo Demokratycznej którego wielu działaczy zmieszanych jest w afery gospodarcze. Dalsze miejsca okupują kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Jerzy Szmajdziński i kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemar Pawlak.

W sondażu nie wzięto pod uwagę kandydata Socjaldemokracji Polskiej Tomasza Nałęcza jak i popieranego przez Solidarnośc Walcząca Kornela Morawieckiego.

Zarówno PO jak i PiS i PSL na razie nie nominowały oficjalnie kandydata na urząd prezydenta RP.

Sondaż na temat wyborów prezydenckich został zorganizowany na zlecenie dziennika "Rzeczpospolita".

Portret użytkownika MARCIN
 #

System jest bardzo prosty firmy zajmujące się badaniem opini publicznej zlecają takie sondaże w większości studentom.Wystarczy,że kupią sobie 6-7 nowych kart SIM i "przeprowadzają sondaż" nie wychodząc z domu czy akademika tak to się niestety odbywa.Należy również pamiętać,że takie sondaże są dodatkowo obrabiane przez instytucje,które takie sondaże zamawiają.Im więcej kradną im więcej robią przekrętów tym mają większe poparcie? PO ma ponad 50% poparcia i jednocześnie ponad 60% ankietowanych ocenia zle prace rządu.Przecież to wszystko wyklucza się wzajemnie.Trzeba być kompletnym idiotą lub członkiem i wyborcą PO żeby wierzyć w te idiotyczne sterowane a często kompletnie zafałszowane "sondaże".

 
Portret użytkownika kaszebskorewolucejopl
 #

A mi się wydaje że ludzie zostali omamieni przez reżimową propagandę i nawet bez fałszerstw sondaży (które zapewne są) i tak by sporo popierało istniejący rząd. Nie dlatego, że naprawdę uważają że jest dobry, ale dlatego że jest. Uległość wobec władzy jest w naszym kraju gigantyczna.

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

Ogłupienie ludzi to druga sprawa.Kiedy rozmawiałem z bezrobotnymi i robotnikami dlaczego głosowali na PO,która ich problemy ma gdzies w odpowiedzi usłyszałem "dlatego,że na pikniku wyborczym PO dostaliśmy za darmo dwa piwa i dwie kiełbaski z grilla".To jest jeden z wielu tanich chwytów jakie stosują burżuazyjne partie z PO na czele.

 
Portret użytkownika dos
 #

W żadnym kraju nie robi się jak w Polsce sondaży poparcia partii politycznych co 2-3 dni w tygodniu i jednocześnie w dwóch sondażowniach naraz. Komuś w Polsce jest to na rękę.

 
Portret użytkownika fancom
 #

Kiedyś do mojej matki zadzwonili z jakimś wyborczym sondażem. Zanim ankieter zadał jej sondażowe pytanie, zapytał ją o wiek. Gdy powiedziała, ile ma lat (50 paroletnia kobieta), ten powiedział "Jest pani za stara" i odłożył słuchawkę. Nie zdzwiłbym się więc, gdyby te sondaże były przeprowadzane wg kryterium ekonomiczno-wiekowo-klasowego. Nie czułbym się szczególnie zaskoczony, gdyby się okazało, że oprócz pytań o wiek, słyszy się także pytania o sumę osiąganych w ciągu roku dochodów;-)

 
Portret użytkownika A.W
 #

Pyta się o wiek ponieważ każdy sondaż musi spełniac coś takiego jak "próba" która określa ile w sondażu ma wziąśc docelowo udział kobiet, ile mężczyzn i ile w jakim wieku. Czasami próba dotyczy też właśnie zarobków i wykształcenia, ale to w przypadku sondaży poparcia partii politycznej raczej rzadziej.

 

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse