Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Mołdawia: Antykomunistyczne przepisy przeciwko komunistycznej opozycji

images.jpg

Parlament Republiki Mołdawii uchwalił ustawę potępiającą reżim komunistyczny a także zakazuje używania symboli komunistycznej w walce politycznej. Jest to jawny atak na Partię Komunistów Republiki Mołdawii w których symbolu znajduje się sierp i młot oraz otwarta książka. Komuniści są najliczniejszą partią opozycyjną.
 
Projekt zgłosiła rządzaca Partia Liberalna a poparły go wszystkie kluby parlamentarne z rządowej koalicji o nazwie: "Sojusz na rzecz Integracji Europejskiej".
 
To kolejne nielegalne kroki przeciwko opozycji komunistycznej. W trakcie wyborów doszło nawet do porwaniania jednego z kandydatów komunistów do parlamentu w Kiszyniowie.
 
Rządząca prawica jest też jawnie prorumuńska i daży do ograniczenia niezależności kraju na rzecz sąsiada. Nie przypadkiem na "antykomunistycznych" protestach wielokrotnie pojawiały się rumuńskie flagi.

Portret użytkownika tres
 #

KPRM nie jest żadną partią komunistyczną tylko odpowiednikiem naszego SLD. Syn długoletniego lidera tej partii i zarazem prezydenta Mołdawii, Władimira Woronina, Oleg Woronin, to jeden z najbogatszych Mołdawian.

W maju 2012 mołdawscy komuniści uważający tę partię za liberalno-burżuazyjną założyli nową partię, Komunistyczną Partię Mołdawii

 
Portret użytkownika dos
 #

Wątpie żeby informacja o represjach wobec KPRM była dobrym przyczynkiem do ich krytyki więc się powstrzymałem.

 

Społeczność

CAPITALIST