Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Grecja: "Trójka" żle ocenia wprowadzanie reform

Demonstracja w Atenach.jpg

Trójka, czyli Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy, nader negatywnie ocenia Grecję w swym najnowszym raporcie. A przynajmniej twierdzi tak gazeta Rheinische Post, według której tymczasowa wersja raportu trafiła już ponoć do państw członkowskich Unii Europejskiej.

Zdaniem niemieckich dziennikarzy, z ponad trzystu narzuconych przez UE przedsięwzięć oszczędnościowych, Grecja zrealizowała jedynie dwieście dziesięć.
Tymczasem pozytywna ocena wystawiona przez KE, EBC i MFW jest warunkiem wypłacenia Atenom kolejnych transz pakietu ratunkowego.

Wedłiug raportu Trójki, Grecja nie wywiązuje się przede wszystkim z zapowiedzi prywatyzacyjnych i nie walczy z rzekomo powszechnym w tym kraju uchylaniem się od płacenia podatków. Za niemożliwe do zaakceptowania uznano postulowane przez Ateny przesunięcie o dwa lata realizacji celów oszczędnościowych.

Pod koniec lipca przedstawiciele Trójki udadzą się do Grecji, by sprawdzić, jak rzeczywiście wygląda realizacja żądanych 'reform'.

Społeczność

jednolity front