Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Prywatne agencje pomogą walczyć z bezrobociem

bezrobotni01_500_10025.jpg

Jesienią b. r. Ministerstwo Pracy uruchomi pilotażowy program walki z bezrobociem – informuje Rzeczpospolita. Urzędom pracy pomogą prywatne agencje, zadaniem których będzie aktywizacja zawodowa osób długotrwale bezrobotnych, zwłaszcza tych po pięćdziesiątym roku życia, niepełnosprawnych, osób bez kwalifikacji czy matek wracających z urlopu macierzyńskiego.
 
Wedle założeń, każdy bezrobotny korzystający z pomocy agencji, będzie mógł liczyć na wsparcie indywidualnego doradcy. Pomoże on wybrać odpowiednią ofertę zatrudnienia, napisać CV czy podpowie, co można rozbić, by zwiększyć swe szanse na rynku pracy.
 
Agencje mają być rozliczane za efekty swoich działań. Ich wynagrodzenie będzie uzależnione od tego, ilu bezrobotnych uda się zaktywizować i płatne w trzech transzach – ostatnia wpłynie na konto agencji wówczas, gdy zaktywizowana osoba utrzyma znalezione z jej pomocą zatrudnienie przez minimum rok.

Portret użytkownika tres
 #

Aktywizacja zawodowa to jedno, jak nie ma miejsc pracy to to absolutnie nie pomoże

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

Pomijając już fakt,że Urzędy Pracy w małych miasteczkach to już są praktycznie "prywatne agencje pracy" działające w interesie lokalnych biznesmenów.

 

Społeczność

marks