Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 5 gości.

Obchody 22 lipca w Czerwonym Zagłębiu

220712b.JPG

Tegoroczne obchody rocznicy Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego w Dąbrowie Górniczej zgromadziły pod pomnikiem Bohaterom Czerwonych Sztandarów członków i sympatyków Komunistycznej Młodzieży Polski i Komunistycznej Partii Polski.
Uroczystości rozpoczęły się na Placu Wolności w samo południe w przededniu 68. rocznicy narodzin Władzy Ludowej. Uroczystą przemowę wygłosił Sekretarz KPP Tow. Marian Indelak. Głos zabrali też dwaj inni Towarzysze. Zwracając się do licznie zgromadzonych uczestników, podkreślali oni epokowe znaczenie Manifestu PKWN dla wyzwolenia ludu polskiego spod tyranii faszystowskiej i od kapitalistycznego ucisku.
 
 
 
 
 
 
 
 
Kulminacją obchodów było złożenie pod pomnikiem przez delegatów KMP i KPP kwiatów przepasanych biało-czerwoną wstęgą. Wagę i nastrój ceremonii podkreślały czerwone sztandary dumnie powiewające na wietrze. Wśród mieszkańców kolportowano także gazetę KPP - Brzask, materiały okolicznościowe i ulotki zachęcające do wstąpienia w szeregi KMP i KPP.
 
 
 
Po zakończeniu części oficjalnej, rozpoczęła się część nieoficjalna - spotkanie Towarzyszy starszego i młodszego pokolenia przy herbatce w zacisznej kawiarence, połączone z wymianą poglądów i doświadczeń.
 
 

 
Niech żyje 22 Lipca! Niech żyje Manifest PKWN
 
Źródło

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna