Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

26.07.2012 - Happening przeciwko arogancji i hipokryzji władz

2012 07 26 happening 1

 
 
We czwartek 26 lipca, między godziną 14 a 15 podczas gdy prezydent Komorowski odwoływał ze stanowiska ministra rolnictwa Marka Sawickiego, młodzi przedstawiciele Polskiej Partii Pracy zorganizowali happening przeciwko hipokryzji władz pt. "Sami swoim czyli grunt to rodzinka"
 
  
Happening PPP ma pokazał, że syty głodnego nie rozumie. Podobnie nie zrozumieją pracujących na umowach śmieciowych ci, którzy dzięki koneksjom rodzinnym i przyjacielskim otrzymują tysiące złotych miesięcznie z państwowych spółek. Partia przypomina, że wraz z Wolnym Związkiem Zawodowym "Sierpień 80" od 3 lipca br. prowadzą ogólnopolską kampanię "STOP umowom śmieciowym!".

 
Młodzi przedstawiciele Polskiej Partii Pracy zadedykowali rządzącym obraz pn. "Chciwość" pędzla Albrechta Dürera i fragmenty "Boskiej komedii" Dantego dotyczące właśnie chciwości.

 
 
 
Happening cieszył się sporym zainteresowaniem przechodnów i mediów i posłużył do agitacji politycznej i przybliżenia zainteresowanym ważnych problemów społecznych, m. in. problemu zatrudniania na "umowy śmieciowe", promocji Polskiej Partii Pracy, a także do propagowania ideologii socjalistycznej i konieczności zmian systemowych.
 
Uczestnicy czwartkowego happeningu zostali wylegitymowani przez funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu oraz spisani przez aż czterech policjantów. Policjanci zakłócili przebieg tego pokojowego zgromadzenia. Na wzmiankę zasługuje szczególnie jeden z funkcjonariuszy, który widocznie pałał miłością do obecnego rządu. Przechodniów, którzy zwracali mu uwagę, by zamiast zajmować się grupką świadomych obywateli, strzegł bezpieczeństwa obywateli tam, gdzie rzeczywiście jest potrzeba, odsyłał do rzecznika komendy na Wilczej. Widać, butność nie idzie w parze z rzutkością intelektu
 
 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

SIERP i MŁOT