Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

Polscy górnicy do ambasadora RPA: Ukarać winnych masakry w kopalni Marikana

61edf377-f145-4c96-b646-4787b3b64dbe.file_.jpeg

Niezależnego śledztwa dotyczącego okoliczności dokonania masakry oraz natychmiastowego wycofania jednostek policji z terenów kopalni Marikana w Republice Południowej Afryki - żądają Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" i Polska Partia Pracy-Sierpień 80. Pismo o tej treści trafiło do ambasadora RPA w Warszawie.
 
 
PPP-Sierpień 80 i WZZ "Sierpień 80", który zrzesza również polskie środowiska górnicze, popierają górników walczących o poprawę warunków pracy i domagają się ukarania winnych masakry w kopalni Marikana - czytamy w liście podpisanym przez Przemysława Skupina, szefa Zespołu ds. górnictwa związku i Elżbietę Fornalczyk, wiceprzewodniczącą partii.
 
 
Organizacje wyraziły też swój stanowczy protest przeciwko siłowemu rozwiązaniu przeciwko górnikom strajkującym w kopalniach platyny należących do firmy Lonmin. Jest faktem haniebnym, iż policja RPA, kraju doświadczonego przez appartheidowski totalitaryzm otworzyła ogień do swoich obywateli, powodując śmierć co najmniej 34 górników - napisano.
 
 
Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" i Polska Partia Pracy-Sierpień 80 zapewniły też o swej "pełnej solidarności wobec zaszokowanych wydarzeniami rodzin uczestników, związkowców i całego społeczeństwo południowoafrykańskiego".
 
 
PATRYK KOSELA
Rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80"
 
 
Tekst opublikowano na stronie Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80

Społeczność

Chcemy waszych minerałów