Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Coraz więcej Polaków utrzymuje się z pracy jako... króliki doświadczalne!

Medycyna

Corocznie aż czterdzieści tysięcy Polaków zarobkowo testuje na sobie leki – donosi Gazeta Wyborcza. Testy medykamentów na ludziach przeprowadzają zarówno publiczne, jak i niepubliczne ośrodki zdrowia, do tego koncerny farmaceutyczne i prywatne przedsiębiorstwa. W 2011 r. Komisja Bioetyczna i Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zarejestrowały aż czterysta dziewięćdziesiąt pięć takich badań.
 
Ośrodki badawcze wykonują testy na zdrowych ochotnikach, którzy przed każdym badaniem muszą wypełnić ankietę. Według GW, wielu z nich zataja prawdę, coraz więcej jest też „zawodowych” testerów.  - Nie przestrzegam trzymiesięcznej przerwy między jednym a drugim testem. Jeżdżę z ośrodka do ośrodka. Kłamię w ankiecie na temat swojego zdrowia. Nie wszystko sprawdzą na badaniach przy rekrutacji. Inaczej nie wyszedłbym na swoje. Miesięcznie zarabiam na badaniach 2,5 tys. zł – przyznaje niejaki Sławomir.
 
Oto do czego prowadzi coraz większe bezrobocie! Ludzie muszą z czegoś żyć, a dla zdobycia niezbędnych w tym celu środków, gotowi są nawet zaryzykować własnym zdrowiem, pracując jako króliki doświadczalne.  

Portret użytkownika Lord Dragon
 #

Królik doświadczalny to nie jest za dobre słowo do tego tematu. Owszem, sprawdza się leki ale już po testach klinicznych i to te rekomendowane. Zawsze tak było.

 

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna