Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Warszawa: Górnicy z "Sierpnia 80" zakłócili Zespół Trójstronny

sierpien80.png

Trumnę jako symbol grzebania polskiego górnictwa i dialogu społecznego przynieśli górnicy zrzeszeni w Wolnym Związku Zawodowym "Sierpień 80" na posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników w dniu 25 lutego. Był to prezent dla odpowiedzialnego za przemysł wydobywczy wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Pawlak bardziej dba o import rosyjskiego węgla i gazu, niż o rodzimych górników - mówi Tomasz Adamski z "Sierpnia 80", który był w warszawskim Centrum Społecznym "Dialog". Z kolei szef związku, Bogusław Ziętek ocenia: Działania rządu i wicepremiera Waldemara Pawlaka są skandaliczne.

Działacze WZZ "Sierpień 80" wdarli się na obrady, choć w nich nie uczestniczyli. Wiodące górnicze związki zawodowe bojkotują - jak to nazywają - fikcję dialogu społecznego. Z bojkotu wyłamały się jednak związki: PZZ "Kadra", NSZZ "Solidarność 80" i "Przeróbka".

Same obrady górniczego Zespołu Trójstronnego trwały 3 godziny, z czego wicepremier uczestniczył w nich przez 70 minut. Mówił o sprawach, na które od dłuższego czasu zwraca uwagę strona społeczna, jednak nie wskazał zamierzonych działań celem rozwiązania tych problemów. Podkreślił natomiast, że nie dojdzie do przeniesienia nadzoru właścicielskiego nad spółkami węglowymi z Ministerstwa Gospodarki do Ministerstwa Skarbu Państwa.

Patryk Kosela
(lewica.pl)

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

BLOOD