Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Jarosław Kaczyński ogłasza nowy program polityczno-gospodarczy PiS-u

JarKacz chyba za dużo nakłamał

Jarosław Kaczyński, prezes „opozycyjnej” partii Prawo i Sprawiedliwość (cudzysłów stąd, że tak jak reszta ugrupowań parlamentarnych, PiS operuje w ramach systemu kapitalistycznego, więc nie ma mowy o prawdziwej opozycyjności, czyli propozycji budowy socjalizmu), ogłosił w niedzielę 2 września nowy program polityczny i gospodarczy swej formacji. Co ciekawe, w wystąpieniu byłego premiera nie padło ani razu słowo „Smoleńsk”, za to przedstawiony został dziesięcioletni plan naprawy polskiej gospodarki, szkolnictwa i prawa.
 
Kaczyński zapowiedział między innymi zmniejszenie i uproszczenie systemu podatkowego, zwolnienie emerytur do 1000 zł z opodatkowania, aktywną walkę z bezrobociem (stypendia i ulgi dla przedsiębiorców zamiast obecnych bezsensowych szkoleń), skrócenie wieku emerytalnego i umożliwienie wyboru sytemu emerytur: ZUS albo OFE. Poza tym, lider PiS pragnie przywrócenia starego sytemu szkolnictwa osiem plus cztery... i zwiększenia ilości lekcji religii. Zapowiedział też zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa.
 
Czyli po staremu - w gospodarcze kapitalizm w nieco złagodzonym wydaniu, w szkolnictwie postępująca klerykalizacja, a w prawie zaostrzenie kar. Niemniej jednak, niektóre pomysły Kaczyńskiego, np. te dotyczące walki z bezrobociem, wydają się w miarę sensowne. Pytanie, czy zostaną choć w części zrealizowane, gdy PiS zdobędzie władzę (o ile to nastąpi)?

Portret użytkownika diez
 #

Kolejne postulaty PPP zdarte żywcem do programu innej partii

 
Portret użytkownika MrKoks2342
 #

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że chce powrócić do starego systemu szkolnictwa czyli 8 lat podstawówki i 4 lata liceum. O ile mi wiadomo kiedy AWS "Solidarność" doszła do władzy to Porozumienie Centrum też wchodziło w jej skład. I właśnie to za AWS zmieniono system szkolnictwa i jakoś wtedy prezes Prawa i Sprawiedliwości nie protestował.

 
Portret użytkownika trece
 #

A propos proponowanej przez lidera PiS-u reformy szkolnictwa - w niedzielnym wystąpieniu J. Kaczyński stwierdził, że "został wprowadzony w błąd", iż gimnazja to dobre rozwiązanie. Faktycznie w czasach rządu AWS wprowadzenie tej fatalnej ustawy edukacyjnej popierał. A teraz się z niej wycofuje. Sami oceńcie, czy to obłuda czy szczerość. Podobnie z innymi jego postulatami, jak słusznie zauważono w jednym z komentarzy, w znacznej mierze zerżniętymi z programu PPP. Tylko że o PPP wiedzą jedynie zainteresowani, bowiem media w większości olewają jej istnienie, za to PiS widać na każdym kroku i może do woli mamić swój elektorat.

 
Portret użytkownika ngakpa
 #

" zwiększenie ilości lekcji religii " oto kolejna złota myśl prezesa i naczelna idea ; czyli dalsza eskalacja totalitarnej katolickiej indoktrynacji ; która zapewne w " cudowny " sposób zmniejszy frekwencję w śmietnikach , zapewni godną pracę i płacę rzeszom bezrobotnych pozbawionych jakichkolwiek perspektyw oraz " zbawi " traktowanych niczym śmieci - pacjentów .Zaiste prezesie , najważniejsze są pacierze - jedyne i złote panaceum na kapitalistyczną , zbrodniczą i przestępczą hekatombę.

Wizje tego człowieka nie tylko niepokoją lecz kwalifikują się do konsultacji z specjalistą psychiatrą.

 

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci