Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 28 gości.

Tusk to kłamca! PO to Partia Obciachu! Trzeba budować ruch oporu przeciwko nim!

tusk_klamca_z_nosem.jpg

- To, co zaproponował w expose Donald Tusk jest nie do przyjęcia. Trzeba powiedzieć PO, czyli Partii Obciachu DOŚĆ! – uważa Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. Związkowcy podkreślają, że jednoczące się społeczeństwo, jako ruch oporu „zmiecie ten rząd”. Pierwszą tego próbą będzie przygotowywany ponad podziałami strajk generalny. - Bo Tusk nas oszukał. Rok temu, w czasie kampanii wyborczej obiecał zrobić porządek ze śmieciówkami. To kłamca i hipokryta – grzmi Patryk Kosela, rzecznik prasowy „Sierpnia 80”.
 

W opinii WZZ „Sierpień 80” piątkowe expose wygłoszone w Sejmie przez premiera Donalda Tuska to ewidentny dowód przerzucania kosztów kryzysu na społeczeństwo, choć nie jest to kryzys wywołany przez to społeczeństwo.
 
 
 
- Runął mit Polski, jako „Zielonej Wyspy” piarowsko budowany przez lata rządów „Partii Obciachu” – Platformy Obywatelskiej. Upadają kolejne zakłady pracy, jak firmy budujące autostrady. W sierpień tego roku było najwięcej zwolnień ludzi z pracy od 6 lat – mówi Patryk Kosela, rzecznik prasowy „Sierpnia 80”.
 
 
I dodaje, że „Partia Obciachu” nie ma innego pomysłu na ratowanie swojego poparcia w sondażach, jak „szczucie na siebie różnych grup społecznych i zawodowych w myśl zasady DZIEL i RZĄDŹ!”. Rzecznik podkreśla, że trzeba powiedzieć temu „DOŚĆ!” i wzmacniać społeczny ruch oporu.
 
 
 
- Jako 25-latek widzę jak wielu ludzi młodych czuje się zawiedzionymi. Muszą emigrować za granice za pracą, tyrać tu na umowach śmieciowych i borykać się z przybijającym faktem braku mieszkań i perspektyw – zaznacza Kosela. - Właśnie wśród tych ludzi młodych widać, że spada szacunek do Tuska i PO. Kiedyś mówiło się, że to partia artystów, celebrytów – dziś jest to „Partia Obciachu”. Świadczy o tym nastawienie tych, w których polityka tego rządu uderza, a więc właśnie intelektualistów, artystów, a nawet przedsiębiorców. Dziś wstyd się przyznawać, że jest się sympatykiem tego obciachowego ugrupowania. Ugrupowania przynoszącego wstyd sobie i nam – informuje.
 
 
 
Młodzi związkowcy WZZ „Sierpień 80” odnieśli się także do części expose premiera dotyczącej umów śmieciowych. Szef rządu zapowiedział, że nie „ozusuje” smieciówek. - Tusk to kłamca i hipokryta! Rok temu, we wrześniu w czasie kampanii wyborczej obiecał młodym wyborcom, że zrobi porządek z umowami śmieciowymi. Jego wypowiedź za Polską Agencją Prasową cytowały wszystkie media. Było to pustosłowie. Oszukał nas! Premier legitymizuje niewolniczy system wyzysku, którego symbolem są śmieciówki. I pozwala, by okradano nas z emerytur oraz prawa do ochrony zdrowia i praw pracowniczych – grzmi Patryk Kosela.
 
 
 
- Tyle lat czekamy na normalne warunki pracy, a nie tylko te śmieciowe i wszystko poszło w piach. Rząd kieruje się dobrodziejstwem cwaniaczkowatych pracodawców, którzy okradają nie tylko nas, ale i finanse publiczne państwa. Śmieciówki pozbawiają 18 mld zł wpływu do budżetu rocznie. Tusk zatem to szkodnik –uważa Łukasz Ługowski, młody związkowiec z Katowic.
 
 
 
Jak dodaje, trzeba powstrzymać tę „Partię Obciachu” w imię przyszłości i powstrzymania negatywnych zjawisk w ochronie zdrowia i edukacji; niesprawiedliwym obecnie, bo forującym najbogatszych systemie podatkowym; braku tanich mieszkań; uniemożliwianiu młodym ludziom zakładanie rodzin; skandalicznie niskich kwotach wynagrodzeń oraz emerytur.
 
 
Bogusław Ziętek, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” za krok w kierunku odsunięcia skompromitowanego rządu Donalda Tuska uważa postępujący proces jednoczenia się społeczeństwa i budowę przez niego ruchu oporu społecznego.
 
 
 
- Czas najwyższy, by społeczeństwo się zjednoczyło. Powoli to się już dzieje, czego pierwszym krokiem jest zjednoczenie związków zawodowych i wspólne przygotowywanie strajku generalnego na Śląsku, który odbędzie się na przełomie roku – wskazuje Ziętek. - Ogólne społeczne niezadowolenie z drapieżnej polityki Donalda Tuska rośnie. Ludzie już proszą związki zawodowe, jako swych reprezentantów w zakładach pracy o danie odporu antyspołecznej polityce zaciskania pasa – zaznacza szef związku.
 
 
 
Związkowcy nie wieżą w zapowiedzianą politykę prorodzinną ogłoszoną w expose. Chodzi m.in. o zapewnienie w 2015 r. wszystkim dzieciom miejsc w żłobkach i przedszkolach czy o wydłużenie urlopu macierzyńskiego do roku czasu.
 
 
 
- Tusk, król obciachu sobie z nas kpi. Na umowach śmieciowych nie ma urlopu macierzyńskiego. Poza tym nie ma mowy o żadnej polityce prorodzinnej, a o antyrodzinnej. Harując na śmiecówkach za miskę ryżu młodzi ludzie nie będą powiększać rodzin – mówią wspólnie Patryk Kosela i Łukasz Ługowski, młodzi związkowcy WZZ „Sierpień 80”.

http://wzz.org.pl/posty/zwiazkowcy-po-expose:-tusk-to-klamca,-po-to-partia-obciachu.-trzeba-budowac-ruch-spolecznego-oporu-przeciwko-nim

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse