Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Polska klasa robotnicza powoli powstaje z kolan! Strajki w Bełchatowie i na Śląsku

Strajk w bełchatowskim RAMBie 18 października 2012

W czawrtek 18 października 2-godzinny strajk przeprowadziło około 500 pracowników bełchatowskiego RAMBu. Pracownicy spółki RAMB chcieli wzrostu stawki godzinowej o 3 złote, zarząd firmy proponował złotówkę. Na to nie zgodziła się załoga. Także rozmowy z mediatorem zakończyły się fiaskiem. W referendum strajkowym większość z ponad tysiąca trzystu opowiedziało się protestem.

Ramb to spółka, która działa od 11 lat jest głównym wykonawcą robót remontowo- budowlanych dla bełchatowskiej kopalni. Jej właścicielem jest potentat na rynku energetycznym - PGE. Zarobki w RAMBie są niższe niż w górnictwie - wynoszą około 3000 złotych brutto.

Strajk w RAMB-ie poparł Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80"

W dniu 19 października w kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbył się całodobowy strajk ostrzegawczy

Pod ziemie zjechały jedynie osoby odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa ruchu w kopalni.

Jak twierdzi mówi Roman Brudziński, wiceprzewodniczący Solidarności w JSW

Ludzie są bardzo zdeterminowani. Ze strony pracowników padały nawet propozycje, aby kontynuować akcje strajkową co najmniej do poniedziałku

Decyzje dotyczące kolejnych akcji strajkowych zapadną po posiedzeniu rady nadzorczej spółki z udziałem przedstawicieli związków zawodowych, które najprawdopodobniej odbędzie się 24 października.

Liczymy, że rada nadzorcza wyciągnie odpowiednie wnioski z postępowania prezesa Zagórowskiego. Jeżeli tak się nie stanie, będziemy zmuszeni ponownie zastrajkować, bo nie możemy zgodzić się na łamanie prawa w naszej spółce, zaznacza .

Związkowcy domagają się podwyżek wynagrodzeń oraz wycofania nowych niekorzystnych wzorów umów o pracę pozbawiających młodych górników m.in. uprawnień wynikających z tzw. Karty Górnika.

Portret użytkownika karolg12345
 #

No to akurat świetna wiadomość! :D
Tak trzymać!

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front