Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Grecja: PAME wzywa do 48-godzinnego strajku generalnego 6 i 7 listopada

Grecja - strajk generalny 26 września 2012

Grecka centrala związków zawodowych PAME ogłosiła na dni 6 i 7 listopada 48-godzinny strajk generalny przeciwko polityce cięć rządu Antonisa Samarasa. W te dni staną wszystkie greckie zakłady pracy, a w największych miastach odbędą się masowe demonstracje.

Jak pisze oficjalna strona internetowa PAME

Wzywamy wszystkich do uczestnictwie pochodzch PAME, ze wszystkich miejsc pracy, pod flagami klasowo-zorientowanej walki przeciwko głosowm które wzywają nas do kompromisu.

Chcemy skończyć ze sprzedajnymi liderami ruchu związkowago (mowa o liderach umiarkowanych,bardziej ugodowych central GSEE i ADEDY) którzy razem z rządem współdecydują o antypracowniczych cięciach. Oni są nosicielami porażki i fatalizmu, oni są ludźmi pracodawców i Unii Europejskiej. Sukces strajku musi uch przestrasyć!

Sytuacja gospodarcza Grecji w której przeprowadzane są kolejne fale cięć jest fatalna. Bezrobocie przekroczyło 24%.

Recesja gospodarcza w Grecji trwa już piąty rok z rzędu.

W drugim kwartale 2012 roku produkt krajowy brutto spadł o 6,2% w porównaniu do II kwartału 2011. Nic nie wskazuje jednak że sytuacja miałaby ulec zmianie, bo wybrana w czerwcu rządowa koalicja wszystkich sił popierających cięcia ND-PASOK-DIMAR twardo realizuje wytyczne Unii Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Społeczność

Obama rev