Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 50 gości.

Wenezuela: Drugi Plan Socjalistyczny

caracas-demonstracja.jpg

12 listopada rząd Chaveza rozpoczął ogólnonarodową debatę dotyczącą 6-letniego (2013-2019) Drugiego Narodowego Planu Socjalistycznego.

Plan składa się z 5 punktów: umacnianie narodowej suwerenności, kontynuacja budowy "Socjalizmu XXI wieku", walka o zapewnienie pokoju w świecie, uczynienie z Wenezueli społecznej, ekonomicznej i politycznej siły w Ameryce Łacińskiej. Ostatni punkt mówi o zachowaniu życia na naszej planecie i ochronie gatunku ludzkiego.

Jaqueline Farias, przewodnicząca PSUV powiedziała, że prezydent określił już ramy i ogólne zadania Planu Socjalistycznego. Na szczegóły ostateczny wpływ będą mieli obywatele, czyli władza ludowa. W całym kraju toczą się debaty dotyczące Planu Socjalistycznego.

Zwolennicy rządu przyjęli tą inicjatywę pozytywnie. W Caracas Boliwariańska Socjalistyczna Centrala Robotnicza (CBST) rozpoczęła krajowe konsultacje robotników na temat Planu Socjalistycznego. CBST ma nadzieję, że Plan Socjalistyczny sprawi, że Socjalistyczna Rewolucja Boliwariańska będzie mieć charakter nieodwracalny.

Społeczność

future2