Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

W sprawie ataków Izraela na Strefę Gazy 14.11.2012 - oświadczenie KKE

Strefa Gazy po ataku Izraela 14.11.2012

 
 
 
Oświadczenie biura prasowego Komunistycznej Partii Grecji w sprawie zbrodniczej operacji Izraela w Strefie Gazy.

KKE potępia zbrodnicze operacje wojskowe Izraela w Strefie Gazy. Operacje, które są powiązane z próbą rozpowszechnienia imperialistycznych interwencji i wojen kosztem Syrii i Iranu, które sztaby USA, NATO, UE i Izraela sporządziły i promują, wraz z aktywnym wsparciem Turcji, Arabii Saudyjskiej i Kataru.
 
 
KKE wspiera walkę ludu palestyńskiego z izraelską okupacją. Dla utworzenia niepodległego, suwerennego i żywotnego państwa Palestyny z granicami z roku 1967, ze Wschodnią Jerozolimą jako jego stolicą.
 
 
Wciąż żądamy: Wstrzymania kolonizacji i odejścia wszystkich osadników, którzy mieszkają poza granicami z roku 1967. Zburzenia nieakceptowalnego muru. Prawa do powrotu wszystkich palestyńskich uchodźców do własnych domów, bazującego na pokrewnej rezolucji ONZ. Zniesienia każdej blokady Palestyńczyków w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Natychmiastowego wypuszczenia wszystkich Palestyńskich i innych więźniów politycznych, którzy są przetrzymywani w izraelskich więzieniach. Opuszczenia wszystkich okupowanych terenów od 1967 przez armię izraelską, włączając w to Wzgórza Golan oraz region Schebaa w Południowym Libanie.
 
 
KKE domaga się, aby grecki rząd natychmiastowo anulował wojskową współpracę naszego kraju z Izraelem. A także zamknięcia bazy w Suda oraz bardziej ogólnie, że terytorium, porty ani strefa powietrzna nie będą wykorzystywane dla celów wojny z Syrią i Iranem, które doprowadzą do wielkiego rozlewu krwi i zniszczeń dla ludu Grecji i reszty ludów regionu.
 
Ateny 15/11/2012 Biuro Prasowe Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Grecji.
 
Źródło:

http://inter.kke.gr/News/news2012/2012-11-15-israel/

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci