Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Andrzej Warzęcha: To lewica musi obalić układ okrągłego stołu!

Polska ideowa lewica

To lewica musi obalić układ okrągłego stołu!

Wielu ludzi lewicy uważa masowy udział Polaków w Marszu Niepodległości za przejaw faszyzacji kraju lub co najmniej wyraz poparcia dla skrajnej prawicy.

Wbrew temu, udział dziesiątków tysięcy ludzi w Marszu Niepodległości wcale nie przekłada się na poparcie dla tzw. Ruchu Narodowego. W demonstracji uczestniczyli głównie zwolennicy PiS, a przede wszystkim przeciwnicy PO i "Gazety Wyborczej", czy kibice, którzy nie są zainteresowani powołaniem partii narodowej odwołującej się do tradycji ONR z lat 30.

W zgromadzeniach uczestniczyli też ludzie pragnący wyrazić swoją dumę z Polskości, swój głos w obronie niepodległości Polski. Na nich właśnie spadały race i pałki policyjnych prowokatorów. Z tymi ludźmi cała lewica powinna się solidaryzować.

Jest tylko jedna droga: rozróżnić obrzydliwych, neofaszystowskich organizatorów, którzy ściągnęli antypolskie bydło z całej Europy (Ukraińcy chcący odebrać Polsce Przemyśl, Magyar Garda pragnąca odebrać Polsce Pieniny) i ludzi, którzy są świadomymi, zatroskanymi o naszą Ojczyznę obywatelami. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka "faszyzm".

Powołanie tzw. Ruchu Narodowego to nie zagrożenie polityczne - nawet prawica spod znaku Janusza Korwin-Mikke nie jest w stanie zarejestrować list wyborczych w całym kraju a pomysłodawcom porozumienia spod znaku ONR, czy Młodzieży Wszechpolskiej o to chodzi.

Główny wróg lewicy znajduje się w rządzącej koalicji PO-PSL w pseudoopozycji Sojuszu Lewicy Demokratycznej, czy jawnie prorządowego Ruchu Palikota. Wszystkie siły konsekwentnego sprzeciwu wobec władzy są dzisiaj zagospodarowywane przez PiS łączący antyrządową retorykę z antyliberalizmem. Ludzie głosujący na PiS to w dużej mierze potencjalny elektorat lewicy.

Lewica musi konsekwentnie głosić postulat rozliczenia III RP - państwa dobrobytu elit i nędzy milionów Obywateli. Układ w Magdalence, czy Okrągły Stół to zdrada ludzi solidarności przez Solidarność i zdrada ludzi lewicy przez PZPR.

Lewica musi otwarcie opowiedzieć się przeciwko dalszej kolonizacji gospodarczej Polski. Antynarodowej polityce gospodarczej ministra Jacka Rostowskiego i exodusowi milionów Polaków poza granice kraju. Musimy jawnie mówić o wasalizacji naszego kraju wobec zagranicznego kapitału i UE.

Musimy rozliczyć aferzystów i złodziei majątku narodowego. Bez żadnej "grubej kreski", bo to ona pod pozorem ochrony "komunistów" utworzyła nomenklaturowy kapitalizm.

Nadejdzie czas kiedy Naród zauważy, że PiS mimo iż jest mniejszym złem niż PO czy SLD nie stanowi realnej alternatywy. To czas dla Polskiej Partii Pracy to czas dla prawdziwej lewicy, która odrodzi się na zgliszczach SLD, LiD, czy Ruchu Palikota.

To nie nastąpi dopóki polska lewica nie wyrzeknie się drobnomieszczańskiego radykalizmu, stawiania na tzw. mniejszości seksualne jako na "nowy proletariat", nienawiści do polskości i uznawania ludzi z polskimi flagami za nacjonalistów, czy wręcz faszystów.

Portret użytkownika uno
 #

Towarzysz autor przegiął trochę, popadając w klimaty Narodowo-Ojczyźniano-Patriotyczne, w skrócie NOP.

Tym niemniej jest coś na rzeczy. Lewica parlamentarna z braku pomysłu na rozwiązanie problemów społecznych rozpoczyna walkę z faszyzmem, nie dostrzegając, że większość tych demonstrujących "faszystów" to ludzie, którzy poszli na marsz antyrządowy.

Przykład: moja rozmowa z kolegą z pracy z 12 listopada. br.

On: Wiesz, byłem wczoraj na marszu.
Ja: Ale którym, tym faszystowskim, czy antyfaszystowskim?
On, zupełnie serio: No coś ty? Oczywiście, że na antyfaszystowskim, na Marszu Niepodległości!

Taka to właśnie faszystowska świadomość tych "faszystów".

 
Portret użytkownika dos
 #

"Towarzysz autor przegiął trochę, popadając w klimaty Narodowo-Ojczyźniano-Patriotyczne, w skrócie NOP."

Nie uważam, a nawiązanie do NOP jest tyle niepochlebne co niesprawiedliwe.

To w takim razie Julian-Brun, J.Leński czy taki Ryng to byli już wręcz nazistami?

"większość tych demonstrujących "faszystów" to ludzie, którzy poszli na marsz antyrządowy. "

Zgadzam się w 100% i też tak stwierdziłem w artykule. Znam kilkanaście osób które były na MN i żadna z nich nie poszła by głosować na ONR a niektórzy wręcz głosowali w poprzednich wyborach na Palikota czy PO.

Przepraszam że późno odpisuje ale nie zauważyłem komentarza.

 

Społeczność

front