Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 72 gości.

Afganistan: Kolejne ofiary śmiertelne

zamachy w afganistanie.jpg

Co najmniej 30 osób zginęło, a kilkadziesiąt odniosło rany w sobotę w czterech samobójczych zamachach bombowych w Kandaharze na południu Afganistanu - poinformował Ahmed Wali Karzaj, członek rady prowincji Kandahar i przyrodni brat prezydenta Hamida Karzaja.

Według niego, głównym celem przeprowadzonych wieczorem ataków było więzienie, ale nikt z więźniów nie uciekł. Eksplozja nastąpiła również tuż przy komisariacie policji, powodując ofiary w ludziach w sąsiednim domu ceremonii weselnych.

Jak poinformował oficer policji Mohammad Nahim, wśród zabitych jest czterech policjantów.

Umieszczony na stronie internetowej talibów komunikat informuje, że dokonane przez nich sobotnie zamachy przyniosły poważne straty "wrogom mudżahedinów". At.

W czerwcu 2008 roku zamachowiec-samobójca zdetonował bombę, która zniszczyła bramę i placówkę wartowniczą więzienia w Kandaharze. Zbiegło wtedy kilkuset więźniów, wśród nich podejrzani o udział w zbrojnej rebelii.

Są to kolejne ofiary dłużącej się już dziewiąty rok imperialistycznej rzezi. Mimo sprzeciwu większości społeczeństwa, rząd planuje w kwietniu wysłać kolejne posiłki

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci