Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 22 gości.

Jacek Nowakowski: Komedia Depardieu i Putina

Władimir Putin i Gerard Depardieu

 
Komedia Depardieu i Putina.
 
We Francji nie milkną echa skandalu po tym jak znany aktor, milioner, Gerard Depardieu, aby uniknąć płacenia proponowanej przez rząd 75% stawki podatku dla zarabiających powyżej 1 miliona euro rocznie, musiał 'uciekać się' do przeprowadzki do Belgii, gdzie tak restrykcyjnych przepisów jak dotąd brak.
 
Na szczęście w sukurs 'banicie', przyszedł obrońca uciśnionych, Władimir Putin. Którego reżim, szczególnie dba o osoby o podobnej proweniencji, nakładając nań podatek w wysokości zaledwie 13%. Nie wahajac się ani chwili i nazywając aktora, swoim przyjacielem, uroczyście ogłosił na konferencji prasowej transmitowanej przez największe telewizję świata, że jeśli tylko jego przyjaciel sobie życzy, od razu 'załatwi' mu rosyjski paszport!
 
Na co ucieszony, rzeczony (były) obywatel Francji, choć porzucając Marsyliankę z niewysłowionym trudem, ochoczo przystał. Dodając naprędce, "Mój ojciec był swego czasu komunistą i słuchał Radia Moskwa to także część mojej kultury". Najwyraźniej potrzeba posiadania 'ojczyzny', rodzinne tradycje, kultura i komunistyczne wartości są dla aktora wybitnie ważne. Choć być może powód był bardziej prozaiczny a aktor zrobił to pod natchnieniem słów Jarosława Kaczyńskiego, który swego czasu stwierdził że: "To nieprawda, że kapitał nie ma ojczyzny"?
 
Jak widać, internacjonalistyczna przyjaźń i pomoc wzajemna kwitnie i jest odporna na przeróżne knowania zmierzające do jej opodatkowania i zabrania owoców ciężkiej i uczciwej pracy jej orędownikom. Całe szczęście, Polsce Tuska nie grozi podobny exodus co Francji.
 
Co najwyżej zwiększenie ilości nadawanych obywatelstw...

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

CAPITALIST