Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

POPARCIE dla walki byłych pracowników likwidowanego szpitala w Kostrzynie nad Odrą - wołanie o sprawiedliwość!

Pikieta w obronie zwolnionych pracowników szpitala w Kostrzynie nad Odrą

Komisja Krajowa Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" wyraża swoje poparcie i solidarność z walką byłych pracowników SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą. Żądanie wypłaty należnych, a zaległych wynagrodzeń za pracę przez 360 byłych pracowników tego postawionego w stan likwidacji szpitala, to wołanie o sprawiedliwość.

Jak to jest, że od ponad 5 lat ludzie muszą poprzez protesty walczyć o zapłatę za uczciwą i legalną pracę? Jak to jest, że w kraju, w którym ruch pracowniczy wiele lat temu dokonał rzeczy niemożliwych, dziś jest poniewierany i ogołacany ze swoich podstawowych praw? Jak to jest, że decydenci spokojnie patrzą na niesprawiedliwość i pozbawienie środków do życia?
 
 
Ogromna niesprawiedliwość wyrządzona byłym pracownikom SP ZOZ w Kostrzynie nie może się spotkać z obojętnością. Stąd poparcie WZZ "Sierpień 80" dla protestów. I nasze potępienie władz powiatu Gorzowa Wielkopolskiego, który dopuszcza się niesprawiedliwości. Za pracę należy się zapłata i nigdy nikt nie może o tym zapominać.
 
 
Ta sprawa nasuwa wiele refleksji. Po pierwsze, byli pracownicy kostrzyńskiej ochrony zdrowia są dziś pozbawieni nie tylko pensji, ale i zdrowia. Przez wiele lat ratowali zdrowie i życie innych, dziś sami potrzebują pomocy. Z tym się wiąże druga refleksja. Mianowicie, wsparcie im udzielone przez związki zawodowe, ruchy społeczne i ludzi wielkiego serca jest nieocenioną wartością. Tylko działając wspólnie można skutecznie walczyć z niesprawiedliwością społeczną i draństwem. Z podobnego punktu widzenia wyszły także organizacje związkowe działające w regionie śląsko-dąbrowskim. Wspólnie organizujemy pierwszy od 32 lat strajk generalny w województwie śląskim. Idea, która nam przyświeca brzmi: "Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego". W imię tej zasady solidaryzujemy się z walką, jaka toczy się w nadodrzańskim Kostrzynie. I wreszcie trzecia refleksja, szpital o którym mowa przekształcono w prywatną firmę. Działające w nim związki zawodowe alarmują o mocno zauważalnym pogorszeniu warunków pracy i płacy po zmianie własnościowej. "Sierpień 80" od początku promuje obronę publicznej, efektywnej ochrony zdrowia.
 
 
Solidaryzując się z walką byłych pracowników SP ZOZ w Kostrzynie n/O, życzymy zwycięstwa prawa i tryumfu sprawiedliwości społecznej. Samorządowcy, w których rękach leży los poszkodowanych pracowników, powinni zrozumieć, że "samorządowiec" nie oznacza "rządzić dla dobra samego siebie", ale dla dobra społeczności lokalnej.
 
 
Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" żywi nadzieję na zwycięstwo idei "Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego" w sprawie byłych pracowników szpitala, będącego dalej w okresie likwidacji. Jesteśmy z Wami w tej walce!
 
Ze związkowym pozdrowieniem!
/ w imieniu Komisji Krajowej / -- PATRYK KOSELA Rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80"
 
Źródło
 

Społeczność

Lenin001