Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

"Chińska droga do socjalizmu" dzieli na równych i równiejszych - rozwarstwienie społeczne przerażająco wysokie

Chiny - przerażająca nędza proletariatu

Wedle badań chińskiego Narodowego Urzędu Statystycznego (NUS) wskaźnik Giniego ostatnimi czasy nieznacznie spadł do wartości 0,474. Rok temu wynosił 0,477, zaś wartość szczytową osiągnął on w 2008 - 0,491.

Współczynnik Giniego może przyjmować wartości od 0 do 1, chociaż często wyraża się go w procentach. Im jest wyższy, tym większe nierówności społeczne oznacza. Jeżeli wskaźnik przekracza 0,4, należy to uznać za stan alarmujący.

Powyższe dane stanowią jednak opublikowane po raz pierwszy od 2005 roku oficjalne statystyki chińskiego rządu. W niedawnym badaniu analitycy z Południowo-Zachodniego Uniwersytetu Finansów i Ekonomii w Chengdu ustalili wskaźnik nierówności społecznych w Chinach na poziomie o wiele wyższym, bowiem wedle ich obliczeń w roku 2010 wyniósł on aż 0,61.

Chinach mieszka 2,7 miliona milionerów i 251 miliarderów, licząc w dolarach amerykańskich, tymczasem ponad 13% Chińczyków żyje za mniej niż 1,25 dolara dziennie. Średnie zarobki w chińskich miastach mają wynosić zaledwie 21,8 tysięcy juanów rocznie ( czyli ok. 11 tysięcy zł).

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna