Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

KKE: Lud musi izolować działalność faszystowską w swojej okolicy

Grecja - antyfaszystowska demonstracja

29-letni strażak i 25-latek, który w przeszłości zwrócił uwagę policji w związku z kradzieżami, przyznali się do zamordowania pakistańskiego imigranta w styczniu, w Petralonie [dzielnica Aten]. Tak jak było wiadomo uprzednio, ofiara jechała rowerem. Została bestialsko zaatakowana przez dwóch Greków z sztyletami. Zaraz potem aresztowani próbowali zniknąć. Okoliczni mieszkańcy powiadomili policję i opisali motorower, który później znaleziono w okolicach Placu Syntagma. Wg [dostępnych] informacji dwaj mężczyźni twierdzili, że ofiara zatarasowała drogę swoim rowerem oraz że po kłótni zaatakowali i zamordowali ją.

Attycka Organizacja Partyjna KKE wydała następujące oświadczenie:
 
„Attycka Organizacja Partyjna KKE potępia bestialskie morderstwo imigranta przez dwóch faszystów dzisiaj (17.01.) rano w Petralonie.
 
To nie pierwszy taki incydent i należy go dodać do makabrycznej listy rasistowskich ataków, które od pewnego czasu mają miejsce w ateńskich dzielnicach.
 
Rząd w poważnym stopniu odpowiada za sprzyjanie rasizmowi oraz obwinianie imigrantów za problem bezrobocia i żałosne warunki egzystencjalne w wielu dzielnicach centralnych Aten.
 
Operacja mająca przywrócić „prawo i porządek” zwana „Xenios Zeus” [operacja policyjna rozpoczęta w sierpniu 2012 r. wymierzona w nielegalnych imigrantów] umożliwia i sprzyja tolerowaniu przestępczej działalności rasistowskich band faszystowskich. Państwowe represje i rasistowskie ataki są wzajemnie powiązane i wspierane.
 
Wzywamy klasę robotniczą, lud, młodzież, aby masowo potępili i izolowali działalności faszystowskiej w swojej okolicy. Nie mogą tolerować faszystowskich bojówek, które dzisiaj mordują imigrantów, a jutro mordować będą walczący lud.”
 
Wg informacji policyjnych w domu 25-latka znaleziono 50 ulotek wyborczych Złotego Świtu. W domach dwóch mężczyzn skonfiskowano trzy sztylety, wiatrówkę, dwie pałki, dwa pociski wydane przez wojsko, kastet i metalowy śrut.
 
Attycka Organizacja Partyjna KKE organizuje 18 stycznia o 18:30 miting i demonstrację w Petralonie potępiającą bestialskie morderstwo pakistańskiego imigranta.
 
Artykuł ukazał się oryginalnie w 18 stycznia 2013 r. w języku angielski na oficjalnej stronie KKE i jest dostępny pod adresem: http://inter.kke.gr/News/news2013/2013-01-18-metanastis

Społeczność

Lenin 666