Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Komisja Nadzoru Finansowego zbada czy nie było manipulacji na giełdzie

Notowania_4.jpg

Jak donosi portal internetowy Wyborcza.biz Komisja Nadzoru Finansowego, sprawdza czy podczas piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie nie doszło do manipulacji. Decyzja taka została podjęta już wczoraj po południu.

Wątpliwości KNF, budzą duże wahania indeksu WIG 20. W najwyższym punkcie sesji WIG20 miał wartość 2488 pkt, w najniższym już o 73 punkty mniej. Pod koniec dnia finiszował spadkiem - 0,16 (2441,39 punktów).

Do "dziwnych" zjawisk jak wykup akcji po wysokich kursach zaczęło dochodzic już w środku dnia. Najbardziej zastanawiające były jednak ostatnie minuty sesji w trakcie których rozpoczął się ostry spadek WIG 20 który spadł z poziomu 2488,06 pkt (+1,74%) do 2441,39 pkt. (-0,16%).

Nie wszyscy analitycy jednak uważają że jest to wynik manipulacji. Niektórzy zrzucają to na karb wygasania marcowych serii kontraktów terminowych a inni że są to reperkusje wydarzeń na światowych rynkach walutowych.

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi szefa szwajcarskiego banku centralnego, który stwierdził że okres niskich stóp procentowych nie jest wieczny. Spowodowało to wzrost wartości franka. Zarówno euro jak i dolar również umocniły się w stosunku do złotego.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Chcemy waszych minerałów