Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Kryzys: Rośnie bezrobocie i zarobki bankierów!

banker300px.jpg

Jak donosi serwis Hot-money, pomimo kryzysu zarobki bankierów wzrosły nawet o kilkanaście tysięcy rocznie! Zarobki wzrosły w 5 na 8 badanych banków.

Najwyższą średnią roczną pensję w polskich bankach, można otrzymac w Citibanku Handlowym i wynosi 100 tysięcy złotych czyli średnio 8 tysięcy złotych miesięcznie. W PKO BP jest to 62,62 tysiące złotych rocznie, czyli 5,2 tysiące złotych miesięcznie.

"Dziennik. Gazeta Prawna" szacuje że wzrost zarobków w Citibanku jest "naturalny" ponieważ pracownicy obsługujący korporacje generują duże przychody dla banku. Natomiast wzrost zarobków PKO BP, tłumaczą redukcje zatrudnienia w tym banku!

Podobnie jest w Kredyt Banku. W wyniku zwolnienia 2 tysięcy osób, średnie zarobki wzrosły o 14 tysięcy złotych rocznie i obecnie wynoszą 76 tysięcy złotych.

Analitycy szacują że koszty osobowe stanowią często połowę kosztów działalności banku.

Portret użytkownika MARCIN
 #

W czsie obecnego kryzysu robotnicy tracą prace ci,którzy ja zachowali muszą godzić się na zmniejszanie pensji,bezrobotni tracą zasiłki i skreślani są z ewidencji bezrobotnych a bogacze zwiększyli swoje majątki.Tylko inaczej nie będzie dlatego,że pomoc socjalna państwa skierowana jest do bogatych.Jeżeli emeryt ze swoich 600 zł. emerytury musi zapłacic podatek natomiast prezes banku ze swoimi "marnymi" 200-300 tyś.zł nie musi płacić podatków to sytuacja nie może wyglądać inaczej.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA