Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Poznań: Działacz Inicjatywy Pracowniczej w HCP nie żyje

marcel004.jpg

Dzisiaj rano po długotrwałej walce z chorobą nowotworową, zmarł przewodniczący struktur Inicjatywy Pracowniczej Marcel Szary. Miał 46 lat. Zostawił żonę i 8-letniego syna.
 
Szary od 2007 roku zmagał się z białaczką. Mimo tego nadal aktywnie uczestniczył w działalności związkowej za co był znienawidzony przez aparat związkowy "Solidarności" i zarząd "Cegielskiego".
 
Zaczął działac w 1980 roku w podziemnej Solidarności, potem długo pozostawał jej działaczem. W 2000 roku opuścił Solidarnośc zrażony jej polityką. W 2004 założył w HCP Inicjatywę Pracowniczą.
 
Lider WZZ "Sierpień 80", Bogusław Ziętek przesłał kondolencje rodzinie i przyjaciołom Szarego oraz działaczom OZZIP. Kondolencje płyną też z całego Świata m.in z anarchosyndykalistycznych związków SAC i CNT.
 
Pogrzeb odbędzie się 6 kwietnia (wtorek) o godzinie 14.15 na cmentarzu na Miłostowie.

Portret użytkownika MARCIN
 #

Wielka strata dla ruchu związkowego w Wielkopolsce.Przed ruchem związkowym w Wielkopolsce okres próby tym bardziej,że większość Wielkopolski jest opanowana przez bogo-ojczyżnianą i sklerykalizowaną Solidarność,która mocno powiazana jest z PiSem i słabo broni interesów robotników.Wszystko zależy od tego czy znajdzie się dobry następca Marcela Szarego.

 

Społeczność

BLOOD