Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Tajlandia: 60 tysięcy osób demonstrowało przeciwko antyspołecznej polityce rządu

Flag_of_Thailand.svg_.png

Ok. 60 tys. demonstrantów przeszło w sobotę 3 kwietnia ulicami Bangkoku, domagając się przedterminowych wyborów i dymisji premiera Abhisita Vejjajivy, któremu zarzucają sprzyjanie elitom kraju i marginalizowanie biedniejszych warstw społeczeństwa.

Protestujący żądają natychmiastowego ustąpienia premiera i rozwiązania parlamentu, podczas gdy Abhisit jest skłonny spełnić te postulaty dopiero pod koniec roku. "Nie godzimy się, by Abhisit zachował władzę jeszcze przez dziewięć miesięcy" - podkreślił jeden z przedstawicieli opozycji.

Ubrani w czerwone koszule zwolennicy, obalonego w 2006 roku, premiera Thaksina Shinawatry protestują od trzech tygodni. W ciągu tygodnia manifestacje są mniej liczne, ale demonstracje organizowane w weekendy przyciągają dziesiątki tysięcy ludzi.

Masowe protesty nie podobają się m.in. przedstawicielom branży turystycznej. W piątek demonstrowali oni w Bangkoku i innych miastach, wyrażając niezadowolenie wobec kryzysu politycznego, który, ich zdaniem, uderza w sektor turystyczny.

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci