Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 22 gości.

Poznań/Miłostowo: Pochowano Marcela Szarego

4bbb56a0865fb_o.jpg

Dzisiaj o godzinie 14.15 na Cmentarzu Komunalnym nr. 1 pochowano Marcela Szarego lidera Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza w zakładach "Cegielskiego" w Poznaniu.
 
W pogrzebie uczestniczyła rodzina i znajomi Marcela Szarego oraz przedstawiciele ruchu związkowego, anarchistycznego i trockistowskiego. Na pogrzeb przybył też prezes HCP Jarosław Lazurko i szef zakładowej "Solidarności" Tadeusz Pytlak. Na pogrzebie była również delegacja WZZ "Sierpień 80" z jego liderem Bogusławem Ziętkiem.

"Odejście Marcela to wielka strata. Oczywiście Inicjatywa będzie działała , ale na pewno inaczej niż za czasów Szarego. Był bowiem znany ze swojej bezkompromisowości." powiedział gazecie regionalnej "Głos Wielkopolski" lider IP Jarosław Urbański.

Portret użytkownika Hartownia
 #

Kogo macie na myśli, mówiąc o związkowym ruchu trockistowskim? Czyż nie jest to symptomatyczne nadużycie i próba zawłaszczenia?

 
Portret użytkownika dos
 #

jest napisane: związkowego PRZECINEK anarchistycznego I trockistowskiego. Gdyby na pogrzebie byli staliniści zdanie brzmiało by: związkowego PRZECINEK anarchistycznego PRZECINEK trockistowskiego i stalinowskiego. O żadnym "związkowym ruchu trockistowskim" nie ma tutaj mowy.

 
Portret użytkownika Hartownia
 #

MNIEJSZA O PRZECINEK
Skoro "Na pogrzebie była RÓWNIEŻ delegacja WZZ "Sierpień 80" z jego liderem Bogusławem Ziętkiem", to jakie inne związki zawodowe, oczywiście poza OZZIP, były tam reprezentowane (ma się rozumieć nie trockistowskie i nie anarchistyczne)?

 
Portret użytkownika dos
 #

W tekście stoi jak byk:

"szef zakładowej "Solidarności" Tadeusz Pytlak" rozumie się że nie był on tam w charakterze osoby prywatnej.

 

Społeczność

UPA