Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Wenezuela: Pierwsze zdjęcia Chaveza po operacji

Chavez - 14.02.2013, szpital

W piątek opublikowano pierwsze zdjęcia prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza od czasu jego operacji z 11 grudnia zeszłego roku. Zdjęcia przedstawiają prezydenta czytającego "Granmę", oficjalny organ prasowy KC KP Kuby, wraz z jego córkami. Zdjęcia wykonano 14 lutego br.

Wraz z zdjęciami rząd Boliwariańkiej Republiki Wenezueli wydał oświadczenie, w którym poinformował, że prezydent jest świadomy oraz że pozostaje on w kontakcie z jego współpracownikami i wywiązuje się z "podstawowych funkcji związanych z pełnionym stanowiskiem".

W dalszej części oświadczenia czytamy, że po operacji wystąpiła infekcja dróg oddechowych, która jest jednak teraz pod kontrolą, mimo, że ma miejsce częściowa niewydolność dróg oddechowych. Z tego powodu Chavez oddycha przez rurkę tracheotomijną, co tymczasowo utrudnia mu mówienie.

Stwierdza się również, że zespół medyczny "energicznie zwalcza" nowotwór.

Rząd podziękował również narodowi wenezuelskiemu za "miłość, spokój, dojrzałość i uczciwość z jakimi towarzyszyli Prezydentowi Chavezowi w jego walce" oraz "Fidelowi Castro i Prezydentowi Raulowi Castro, zespołowi medycznemu i całemu narodowi kubańskiemu za miłość i opiekę okazaną naszemu prezydentowi".

Rząd wenezuelski wierzy "wraz z narodem wenezuelskim i innymi narodami świata, że Prezydent Chavez przezwycięży, prędzej czy później" trudności i będzie mógł "towarzyszyć swojemu narodowi na drodze ku kolejnym zwycięstwom w dziele budowy dobrej Ojczyzny".

Oświadczenie i zdjęcia ucięły spekulacje nt. stanu zdrowia wenezuelskiego przywódcy rozsiewanych przez opozycję i związane z nią media.

Społeczność

dzierżyński