Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Hugo Chavez nie żyje

Hugo Chavez nie żyje (5 marca 2013)

W dniu 5 marca o godzinie 16:55 czasu lokalnego (21:55 czasu polskiego) w wieku 58 lat zmarł lewicowy prezydent Wenezueli Hugo Chavez. Chavez był twórcą Rewolucji Boliwariańskiej, Boliwariańskiej Republiki Wenezueli i koncepcji "Socjalizmu XXI wieku"

Chavez od roku 2011 cierpial na nowotwór; poddawał się intensywnemu leczeniu na Kubie.

Portret użytkownika młodotrockista
 #

Cierpiałem, gdy wczoraj dowiedziałem się o jego śmierci. Chavez był symbolem tego, że można uprawiać normalną, prawdziwie demokratyczną politykę i być przy tym pro-ludowy. Za jego rządów niemalże zlikwidowano bezrobocie; w tym momencie w Polsce rządzonej przez liberałów jest ono dwa razy większe niż w Wenezueli. Wzdryga mną gdy słyszę w mediach, że wybory, które Chavez wygrał KILKA RAZY pod rząd były ustawione. Ale z drugiej strony czego spodziewać się po neokonserwatywnej propagandzie?
Hugo Chavez na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako w pełni uczciwy reformator i założyciel nowych jednostek administracyjnych, komun ludowych.
Walka wciąż trwa.

 
Portret użytkownika eunapios
 #

Bulwersują mnie opinie niektórych polskich mediów, określających Hugo Chaveza jako "dyktatora". Przecież Chavez kilkakrotnie wygrał demokratyczne wybory, a jego wyborcze zwycięstwa były uznawane nawet przez wenezuelską opozycję. Co jeszcze musiałby zrobić żeby udowodnić, że nie jest dyktatorem? Zostać sojusznikiem USA i oddać Amerykanom wenezuelską ropę? Dyktatorem to jest np. król Arabii Saudyjskiej, sojusznik USA.

 
Portret użytkownika trece
 #

To wielka strata dla świata. Mam nadzieję, że jego dziedzictwo przetrwa. Dziedzictwo budowania demokratycznego (czyli takiego, jak powinien być!) socjalizmu.

 
Portret użytkownika Siudut
 #

I akurat jego śmierć zbiegła się z okrągłą 60 rocznicą śmierci Stalina. Jeżeli racje mają ci którzy mówią o otruciu Chaveza to jest to kolejne perfidne porównanie czynione przez imperialistów.

 
Portret użytkownika Wiktorowicz
 #

Widziałem w telewizji, że niektórzy świętują i cieszą się, że umarł. Nie wiem o nim za dużo, więc nie mogę się szerzej wypowiedzieć, aczkolwiek popieram jego politykę wobec USA i nacjonalizację przemysłu naftowego. W mediach mówią oczywiście o śmierci "dyktatora". Burżuazyjna propaganda ma się niestety dobrze i dalej prowadzi proces obrzydzania ludziom socjalizmu.

 
Portret użytkownika eunapios
 #

W TVN powiedzieli, że Chavez "tępił opozycję". Zapomnieli dodać, że w 2002 r. doszło w Wenezueli do faszystowskiego zamachu stanu w wykonaniu Pedro Carmony, popartego natychmiast przez USA. Ludzie wielkiego kapitału wrócili do władzy i natychmiast rozwiązali wszystkie demokratyczne instytucje co można (i warto!) obejrzeć w tym filmie dokumentalnym (od 1:50, napisy po angielsku). W odpowiedzi tłumy mieszkańców ubogich przedmieść ruszyły na pałac prezydencki i przywróciły Chaveza do władzy. A co się stało z samozwańczym "trzydniowym prezydentem" Pedro Carmoną? Skazano go tylko na areszt domowy, z którego zresztą po niedługim czasie uciekł za granicę. Tak wyglądało "tępienie opozycji" przez Chaveza...
http://www.youtube.com/watch?v=nW4DZvTEoXI

 
Portret użytkownika uno
 #

Cześć jego pamięci

 
Portret użytkownika tres
 #

Cześć Jego pamięci!

 

Społeczność

UPA