Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Policyjne represje przeciwko związkowcom WZZ "Sierpień 80"! Związkowcy: nie damy się zastraszyć!

WZZ Sierpień 80

W dniu dzisiejszym doszło do bezprecedensowej akcji policji, która weszła do siedziby Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w KWK "Wujek" Akcja ta ma bez wątpienia związek z podejmowanymi przez organy państwa działaniami wobec organizatorów zapowiedzianego na 26 marca strajku generalnego na Śląsku.

Nie przypadkowo, na kilka dni przed największym od lat strajkiem, w trakcie najintensywniejszych przygotowań do niego, policja podejmuje działania uderzające w związek, będący jednym z organizatorów strajku na Śląsku.
Pretekstem do tej akcji był realizowany przez związek program, który wcześniej był wielokrotnie kontrolowany i sprawdzany, a wobec realizacji którego nie zgłaszano żadnych zastrzeżeń. Podstawą do podjętych wobec związku działań stanowi donos.

To pokazuje, że cała ta akcja, jest tylko pretekstem do rozbijania związków zawodowych, które zdecydowały się na realne i rzeczywiste działania wymierzone w rząd Donalda Tuska i jego antyspołeczną politykę. Skoro rząd Tuska nie może zapewnić obywatelom chleba, to dostarcza im przynajmniej igrzysk. Niestety okazuje się, że pogłoski o wydaniu polecenia podjęcia działań operacyjnych, wobec organizatorów pierwszego od 32 lat strajku na Śląsku, okazują się prawdą.

Informacje jakie do nas docierają, świadczą o tym, że wobec organizatorów strajku na Śląsku, podjęte zostaną kolejne akcje policyjno - represyjne, a pracownicy służb, dostali polecenie wejścia w środowiska protestujących i organizowania kolejnych prowokacji. Nie damy się zastraszyć!

Źródło: Strona WZZ "Sierpeń 80"

Autorzy w/w komunikatu:

Patryk Kosela (rzecznik prasowy WZZ
"Sierpień 80",

Szczepan Kasiński (szef komisji zakładowej związku w KWK "Wujek"

Społeczność

USRR