Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Darmowa komunikacja miejska w Żorach!

Darmowa komunikacja miejska w Żorach

Najpóźniej od 1 stycznia 2014 roku mieszkańcy Żor będę mogli cieszyć się z darmowej komunikacji miejskiej. Władze miasta argumentują to systematycznym spadkiem liczby pasażerów oraz faktem, że wpływy z biletów i tak pokrywają jedynie 28% kosztów transportu.

Na stronie Urzędu Miasta czytamy: "Analiza funkcjonowania i kosztów komunikacji miejskiej w naszym Mieście za ostatnie dziesięć lat pokazała nam, że systematycznie spada liczba pasażerów, a koszty komunikacji rosną. Pociąga to za sobą wzrost cen biletów, a w jeszcze większym stopniu wzrost dopłaty z budżetu gminy do komunikacji. Obecnie dopłata ta stanowi ok. 72 proc. kosztów przewoźnika. Wzrost cen biletów w jeszcze większym stopniu ogranicza liczbę korzystających z komunikacji i błędne koło się zamyka."

Wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej oznacza wzrost wydatków na system komunikacji z 2,4 mln do 3,3 mln PLN.

Data wprowadzenia zmian zależy od wyników negocjacji z Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym, do którego należy miasto. "Jeśli szybko osiągniemy porozumienie, bezpłatna komunikacja zostanie wprowadzona w drugiej połowie bieżącego roku. Jeśli nie, wówczas do końca czerwca podejmiemy decyzję o wystąpieniu ze Związku i swoją bezpłatną komunikację zorganizujemy od 1 stycznia 2014 r." - oświadczają władze miejskie.

Portret użytkownika Burashi Kuteru
 #

Tylko czekać na protesty ludności domagającej się wolnego rynku...

 
Portret użytkownika Poe
 #

Niedługo wybuchnia kapitalistyczna rewolucja. Nie ma jak dobre chęci urzędników... 

 
Portret użytkownika MMarecik
 #

sądzę że jest to podyktowane głównie chęcią ograniczenia ruchu samochodowego w centrum miasta a nie żadnymi socjalistycznymi przesłankami.

 

Społeczność

USRR