Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Australia: Julian Assange będzie kandydował do Senatu

julian_assange.jpg

Greg Barns, adwokat Juliana Assange'a(na zdjęciu), ogłosił, że szef WikiLeaks weźmie udział w australijskich wyborach federalnych, które odbędą się 14 września.

Assange, który pozostaje uwięziony w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, będzie kandydował do Senatu w stanie Wiktoria z ramienia tworzonej WikiLeaks Party.

Barns, który od teraz również kieruje kampanią wyborczą, stwierdził, że Australia "ośmieszyłaby się na arenie międzynarodowej", gdyby Assange został wybrany na senatora, ale nie mógłby zająć swojego miejsca oraz, że po jego ew. zwycięstwie "od rządu należałoby się spodziewać umożliwienia Assange'owi powrotu do Australii".

WikiLeaks Party liczy teraz, wg władz partii, ponad 500 osób - minimum konieczne do rejestracji w Australijskiej Komisji Wyborczej - pochodzących z różnych opcji politycznych. Wśród swoich celów partia wymienia "ochronę praw człowieka" oraz "przejrzystość działań, polityki i informacji rządowych i korporacyjnych". Popiera ona również "uznanie równości międzypokoleniowej" oraz "prawo Aborygenów i Wyspiarzy z Cieśniny Torresa do samostanowienia".

Społeczność

Lenin 005