Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Dłuższe urlopy dla rodziców wszystkich dzieci z 2013 r.

Tusk

Jak poinformował w piątek po spotkaniu z "matkami I kwartału" premier Donald Tusk (na zdjęciu): - "Prawo do rocznego urlopu rodzicielskiego będą mieli rodzice wszystkich dzieci urodzonych w 2013 r." Prawo do dłuższych urlopów miało przysługiwać jedynie rodziców dzieci urodzonych po 17 marca 2013 r.
 
Jak poinformował premier, objęcie prawem do rocznego urlopu rodzicielskiego wszystkich dzieci urodzonych w 2013 r. uzgodniono m.in. z ministrem finansów Jackiem Rostowskim i ministrem pracy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.
 
Tusk podkreślił, że pieniądze na ten cel nie zwiększą deficytu budżetowego.Po I kwartale 2013 r. wiadomo, że koszty obsługi długu zagranicznego na pewno będą niższe o 300-350 mln zł. Część pieniędzy będzie pochodziła z rezerwy celowej na zarządzenia kryzysowe wykorzystywane w przypadku powodzi
 
Premier przemówił ludzkim głosem kilka dni po tym, jak stwierdził, że rząd nie wycofa z uelastyczniania czasu pracy, a wicepremier Piechociński zapewnił, że "ambicją rządu jest kontynuowanie procecu deregulacji gospodarki".

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Pokój i ziemia