Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Wiceprezes Fiata: "W Tychach zwolniliśmy za dużo ludzi"

Fiat Auto Poland linia produkcyjna

Wiceprezes Fiat Auto Poland Czesław Świstak przyznał w środę 15 maja w czasie panelu "Przemysł motoryzacyjny w Europie" na Europejskim Kongresie Gospodarczym, że zwolnienie dużej liczby pracowników fabryki Fiataw Tychach było błędem. W wyniku zwolnień grupowych w 2013 r. z fabryki odeszło 1450 osób.
 
Chociaż Świstak nie uczestniczył w dyskusji panelowej, tylko siedział wśród publiczności, to został jednak wywołany do odpowiedzi przez moderatora spotkania, Łukasza Bąka z "Dziennika Gazety Prawnej".
 
"Chciałem zabrać głos głównie ze względów wizerunkowych. Ostatnio głównie traciliśmy na naszym image'u, bo najpierw zwalnialiśmy, teraz okazuje się że za dużo. To był błąd. Na pewno to był błąd w prognozach, w przewidywaniach, tak trzeba to ocenić obiektywnie. Ale jeśli zaplanowaliśmy na ten rok, że będziemy robić tyle samo co w roku ubiegłym minus panda, bo wiadomo, że ona musiała zniknąć, a nagle otrzymujemy zamówienia o trzydzieści ileś tysięcy samochodów więcej, to powstaje pytanie co ratować: kasę, ekonomię czy wizerunek? Dlatego zdecydowaliśmy się jednak na powrót części tych pracowników, dokładnie 146 osób na 2 do 3 miesięcy na tych samych warunkach, na których wcześniej pracowali tylko oczywiście na czas określony. Wyprodukujemy więcej o ok. 40 tys. fiatów 500 niż przewidywaliśmy." - powiedział Świstak.

Społeczność

Chcemy waszych minerałów