Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Socjalizm to zło

Zapomnieliście o wojnie domowej w Hiszpanii zapomnieliście o 2 wojnie światowej komunizm w Chinach ile ludzi zginęło, Wietnam, Kambodża ,Kuba tyle ludzi zginęło dzięki Marksowi i Engelsowi.
 
merkaba

antubis12@poczta.fm

Portret użytkownika uno
 #

Kpisz, czy o drogę pytasz?
Kto wywołał wojnę domową w Hiszpanii? Komuniści weszli do rządu republikańskiego wygrywając demokratyczne wybory. To kapitaliści broniąc swoich przywilejów i prawa do wyzysku postawili na faszystowskiego puczystę i dyktatora Franco wspieranego zbrojnie przez wojska Hitlera i Mussoliniego.
A II wojnę światową kto wywołał? Komuniści? To może przypomnę, że rozpoczęły ją kapitalistyczne Niemcy, pod rządami Hitlera, atakując kapitalistyczną Polskę, a później pozostałe kapitalistyczne kraje Europy.
Kuba? Rozumiem, że krwawy reżim Batisty był w porządku i miała prawo zabijać kogo chciał. Dopiero pod rządami komunistów, kiedy kraj osiągnął najwyższy poziom wykształcenia ludności i opieki medycznej w Ameryce Łacińskiej pojawiło się to zło.
 
Wietnam? Bombardowania napalmem i zrzucanie defoliantów przez Amerykanów było w porządku. Złem był opór komunistów walczących o podstawowe prawa społeczne dla postkolonialnego narodu.
 
Równie dobrze można powiedzieć, że chrześcijaństwo to zło. Iluż zbrodni dokonano pod znakiem krzyża: że wspomnę tylko zakon krzyżaków, który dokonał eksterminacji kilku plemion bałtów i rzezi Gdańska.
 
Kolejny raz potwierdza się stara prawda, że największym wrogiem socjalizmu jest głupota. Dlatego właśnie kapitalistyczna Polska wyhodowała pokolenie niedouczonych idiotów.
 

 
Portret użytkownika karolg12345
 #

Cóż takich imbecyli jest sporo i tak, że o Stalinie nie wspomniał na trockistowskim portalu to jest dobrze :D

 
Portret użytkownika cuatro
 #

Zapomnieliśmy? To przypomnijmy!
 
 
Hiszpańska wojna domowa
"Czerwony terror": 38 000 zabitych
"Biały terror": 200 000 zabitych (wg A. Beevora)
 
 
 
II wojna światowa (wybrane dane)
- członkostwo w KPD w styczniu 1933 r.: 360 000
- członkowie KPD zesłani do obozów koncentracyjnych (1933-1945): ok. 150 000
- członkowie KPD skazani na śmierć (1933-1945): ok. 30 000
(źródło: http://assets.cambridge.org/97805210/03582/sample/9780521003582ws.pdf)
- członkostwo w PCF w 1936 r.: 235 000 (źródło: http://fr.wikipedia.org/wiki/Histoire_du_Parti_communiste_fran%C3%A7ais#...)
- francuscy komuniści zamordowani przez nazistów/Vichy: 75 000 (źródło: http://books.google.pl/books?id=myb4p3HWnO0C&pg=PA29&lpg=PA29&dq=75+000+...)
- zamordowani, zagłodzeni, zapracowni na śmierć przez nazistów czerwonoarmiści: 3,3 mln (spośród 5,7 mln) (źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_prisoners_of_war_%28Nazi_Germany%29#...)
 
 
 
Wietnam
Zmarli lub okaleczeni w wyniku użycia defoliantów przez USA: 400 000
Dzieci z wadami wrodzonymi wywołanymi przez defolianty: 500 000
(źródło: http://www.theglobeandmail.com/incoming/last-ghost-of-the-vietnam-war/ar...)
Liczba Wietnamczyków zatrutych dioksynami w wyniku skażenia gleby i ich kumulacji w organizmie: 4 000 000
(źródło: http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/11/12/AR200611...)
Liczba ofiar wietnamskich ataków chemicznych wśród amerykańskich cywilów: 0
 

Kuba
Zamordowani przez reżim Batisty (1952-1959): 20 000 (źródło: http://www.presidency.ucsb.edu/ws/?pid=25660)
Liczba wydanych wyroków śmierci w latach 1959-1987: 237
Liczba wykonanych wyroków śmierci w latach 1959-1987: 21
(źródło: http://files.amnesty.org/ai50timeline/1989-when-state-kills - str. 135 PDF-u)
 
 
Faktycznie, "tyle ludzi zginęło dzięki Marksowi i Engelsowi"...
Pomijając już fakt, że to portal trockistowski...

 
Portret użytkownika Burashi Kuteru
 #

Ale przecież Hitler był socjalistą! Skoro nazizm to narodowy socjalizm, to jest to chyba oczywiste...

 
Portret użytkownika uno
 #

[Skoro nazizm to narodowy socjalizm, to jest to chyba oczywiste...]

Wcale nie jest. To nie nazwa decyduje o ustroju kraju, ale system gospodarczy i stosunki własności.

Chiny to „Chińska Republika Ludowa” rządzona przez partię „komunistyczną”, a kapitał z całego świata wali tam drzwiami i oknami. Kapitaliści pokochali komunizm?

Faszyści nie nacjonalizowali fabryk ani ziemi i nie zamykali do więzień kapitalistów tylko komunistów, socjalistów i związkowców. Chronili interesy narodowej burżuazji przed konkurencję zagranicznego kapitału a czasem likwidowali konkurencję wewnętrzną w postaci kapitału żydowskiego. Niemiecka burżuazja miała się dobrze i przejęła miejsce na rynku „zwolnione” przez Żydów. Kapitalistyczna własność środków produkcji pozostała nienaruszona. Był to nadal kapitalizm, tyle że w formie totalitarnej, chronicy burżuazję niemiecką przed rewolucją socjalistyczną.

 
Portret użytkownika trece
 #

Jednym z kapitalistów finansujących NSDAP i Hitlera (zanim jeszcze doszedł on do władzy!) był nie kto inny, a Henry Ford. Ten pan pozostawał antysemitą i stąd jego poparcie dla Hitlera. Ciekawostka taka.

 
Portret użytkownika FELIKS ASKI
 #

Doprawdy , ludzie giną dzięki Marksowi ?! A może człowieczku troszeczkę pomyślisz zanim coś głupiego napiszesz i ośmieszysz się brakiem znajomości historii co ? Jak historia mówi ludzkość od zarania dziejów z powodu wyzysku walczy o sprawiedliwość społeczną z bestiami które ich wyzyskują okradając z lwiej części z ich pracy którą wykonują ! Jeszcze nie było Marksa i Engelsa a ludzie walczyli z ciemiężycielami o lepsze życie !  Już Jezus Chrystus głosił naukę o sprawiedliwości społecznej że człowiek  człowiekowi jest równy i nie mogą być bogaci i biedni iż to doprowadza do nienawiści a w konsekwencji do rewolucji która niesie śmierć ludzi po obu stronach i zniszczenie dorobku !!! Jezus powiedział że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogcz (cztaj złodziej)znajdzie się w raju ! Marks i Engels napisali system pilityczno-gospodarczy , socjalistyczny po to aby ludzie według niego mieli możliwość godnego życia z poczuciem bezpieczeństwa i aby żadna bestia kapitalistyczna nie zwolniła ich z pracy , nie wyłączyła gaz,prąd, i nie przeprowadziła eksmisji z mieszkania na bruk !!! Albo nie zabrała rodzicom dzieci tylko dlatego że nie mają pracy i nie mogą kupić dzieciom żywności a opieka społeczna odmawia im pomocy !!! Zabierją rodzicom dzieci przekazują rodzinie zastępczej płacąc im po 1800zł.na jedno dzecko a biologicznym rodzicom tej pomocy sie odmawia !!! Jakie życie mieli ludzie przed drugą wojną światową ? Bezrobocie co za tym idzie głód ,smród ,nędza ,choroby, analfabetyzm ,bezdomność ,prostytucja dziewczyn ,matek aby miały co dać dzeciom co jeść ,porywanie kobiet i zmuszanie do prostytucji po przez  zastraszanie i bicie , bardzo wysoka przestępczość kryminalna jak i gospodarcza !!! Z chciwości kapitaliści doprowadzają do wojen mordując miliony niewinnych ludzi !!! A co zrobili komuniści po wojnie ?! Zlikwidowali bezrobocie , bezdomność,analfabetyzm,śmiertelne choroby ,znikła przestępczość na wysoką skalę ,prostytucja , ludzie zaczeli żyć z godością i z poczuciem bezpieczeństwa ! Cała ta zgnilizna wruciła po 1990r. i trwa do chwili obecnej !!! Ludzie walczą o lepszy byt i dlatego są ofiary iż nikt nie chce aby ich dzieci umierały z głodu ! Człowiek u bestii kapitalistycznej jest narzędziem do pracy aby bestia miała zyski a pracownika jak jego siły się wyczerpią to go się wyrzuca zastępując go innym narzędziem -człowiekiem!!! Niestety ludzie z chciwości uwierzyli kapitalistom i dlatego mamy to co mamy iż nie mają świadomości socjalistycznej !!!               FELIKS ASKI

 

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008