Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Włocławek: Protest przeciwko cięciom w edukacji

Demonstracja nauczycieli we Włocławku 20 czerwca 2013

Jak podaje Portal Samorządowy, okolo 200 osób zgromadziło się w środę 20 czerwca na pikiecie we Włocławku jaką zorganizowały związki zawodowe oświaty.
Demonstracja została zorganizowana w sprzeciwie wobec likwidacji szkół przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i oświatową "Solidarność"

Żądamy przeznaczenia zwiększonej kwoty subwencji oświatowej na utrzymanie włocławskiej oświaty i większych nakładów na rozwój uzdolnień i zainteresowań dzieci i młodzieży. Oczekujemy przywrócenia do pracy nauczycieli i pracowników administracji i obsługi zwolnionych w wyniku oszczędności w kasie miejskiej" - stwierdził jeden ze związkowców

Wypowiedzenie dostało łącznie 146 nauczycieli i 40 pracowników administracji i obsługi. Prezydent miasta Andrzej Pałucki stwierdził że przyczyną zwolnień są zbyt małe fundusze z budżetu na edukację. Miasto było zmuszone w 2012 roku dopłacić 59 milionów złotych z własnej kasy do pensji nauczycieli.
 
We Wrocławiu natomiast trzy nauczycielki ze Szkoły Podstawowej numer 85 rozpoczęły głodówkę przeciwko zwolnieniom ich koleżanek z pracy.

Portret użytkownika Mexi
 #

Bardzo miło, że news o sytuacji z mojego miasta pojawił się na tym portalu. To nie pierwsza wtopa obecnego prezydenta. Zbierane są już podpisy pod referendum, aby go odwołać. Na chwilę obecną jest już ponad 3 tysiące podpisów (wymagane jest ok 9 tysięcy), tak więc referendum na pewno się odbędzie i skończy się kariera pana P.

 
Portret użytkownika tres
 #

Więcej informacji o odwołaniu prezydenta Włocławka w linkach poniżej- dość ciekawa sytuacja, po jednej stronie SLD, po drugiej lokalne struktury PO, PiS i PJN oraz związki zawodowe.
http://www.radiopik.pl/2,2989,sld-przeciwko-referendum-o-odwolanie-prezy...
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kujawsko-pomorskie/referendum-we-wl...
http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,14132249,Chca_odwolac_prezydenta_mi...
 Pokazuje to że podziały na szczytach władzy, czy też rozbieżności polityczne w zasadniczych kwestiach niekoniecznie przekładają się na postawę lokalnych struktur na szczeblu powiatowym. Sytuacja nieco podobna jak w Warszawie - tylko że w stolicy konflikt przebiega pomiędzy rządzącą PO a związkowcami i samorządowcami z drugiej strony.
http://www.1917.net.pl/node/17552
Nie mniej jednak sprawdza się że post PZPR-owska nomenklatura, do której należy niemłody już Pałucki nie reprezentuje ludzi pracy, a Pałuckiemu daleko do starszych o kilkadziesiąt lat komunistów z jego rodzinnego miasta opisanych w powieści "Pamiątka z Celulozy".

 

Społeczność

marks