Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Bogusław Ziętek: Łączyć nas może tylko jedno hasło - STRAJK GENERALNY!

Bogusław Ziętek w Bełchatowie 27 czerwca 2013

W czwartek 27 czerwca w Bełchatowie odbyła się demonstracja związkowców przeciwko polityce rządu - przeciwko liberalizacji Kodeksu Pracy. Protest był wymierzony także w właściciela kopalni i elektrowni "Bełchatów" - koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.
 
W demonstracji uczestniczyło ponad 1000 osób, w tym związkowcy m.in. "Sierpnia 80", wsparci także przez kolegów ze Śląska. Marsz rozpoczął się pod urzędem miasta, po czym związkowcy wspierani przez mieszkańców Bełchatowa przeszli pod siedzibę spółki.
 
Fragment przemówiania Bogusława Ziętka:
 
 
Witam! Przyjechaliśmy tutaj, żeby pokazać, że nie będzie zgody na politykę tego rządu, że nie będzie zgody na to, że likwidują miejsca pracy tak jak tu w Bełchatowie, na śląsku - w Fiat Auto Poland, w Oplu, w kopalniach węglą brunatnego. Że nie będzie zgody na to, żeby zmieniać prawo tak, aby robić z nas niewolników. Bo niczym innym jest ostatnia zmiana kodeksu pracy, która mówi o tym, że będziemy musieli harować po 12 godzin na dobę, bez nadgodzin, tylko i wylącznie dlatego, że pracodawcy będą sobie tego życzyć.

To jest zabieranie podstawowych zdobyczy, które ludzie pracy wywalczyli ponad 100 lat temu. Odebrano nam prawo do emerytury, bo nikt nie wierzy w to, że pracując do 67 roku życia ktokolwiek z nas dożyje do emerytury. Odebrano nam prawo do 8-godzinnego dnia pracy, bo wprowadza się przepisy, które będą pozwalały haratać nami po dwanaście godzin na dobę!

See video


Odbiera się nam nasze szpitale, bo się je prywatyzuje. Odbiera się nam nasze szkoły, bo się je likwiduje. Otóż jeżeli ta polityka rządu Tuska będzie dalej kontynuowana, to my, którzy do dzisiaj mieliśmy wszystko odbierane, odbierzemy im to, co oni kochają najbardziej - władzę!

Chcę powiedzieć, żeby te demonstracje które przeprowadzamy, te protesty które robimy - taki jak ten dzisiaj w Bełchatowie -  miały sens -to w każdym takim miejscu  łączyć nas może tylko jedno hasło - STRAJK GENERALNY! STRAJK GENERALNY!

Społeczność

Lenin001