Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

OPZZ odpowiada na szykowany przez Platformę atak na związki zawodowe!

OPZZ.jpg

W odpowiedzi na przygotowywany przez rząd raport o kosztach działalności związków zawodowych w państwowych zakładach i agencjach rządowych nad którym jak podaje Gazeta Wybrocza pracuje parlamentarny zespół ds. wolnego rynku.
 
 
OPZZ opracowuje własny raport na temat zatrudnienia i płac w ministerstwie, spółkach Skarbu Państwa i partiach politycznych.
 
 
Zwracając uwagę, iż obecnie z budżetu państwa finansowane są partie polityczne (ok. 130 mln zł dotacji), organizacje pozarządowe (400 mln z odpisu od podatku) czy Kościoły. Tymczasem związki zawodowe nie są finansowane z budżetu państwa.
Skala demagogii nas poraża i zmusza do takich posunięć. My się nie mamy czego wstydzić. Wyłożymy PIT-y na stół, ale tego samego oczekujemy od wszystkich pozostałych - wyjaśnia doradca OPZZ, Piotr Szumlewicz.
 
Ponadto OPZZ szykuje również projekt ustawy zakładającej jawnośc wszystkich płac, pracownikow jak i pracodawcow.
 
 
Ujawnienie PIT, szczególnie przez osoby zajmujące ważne funkcje w życiu społecznym, ucięłoby spekulacje na temat poziomu dochodów elit biznesu, polityków czy dziennikarzy. Dzięki temu powszechna stałaby się wiedza, jaka jest relacja między poziomem wynagrodzeń związkowców (nawet tych najlepiej zarabiających) i poziomem dochodów prezesów spółek, elit dziennikarskich czy środowisk politycznych. - oświadczają w komunikacie związkowcy.

Portret użytkownika tres
 #

Więcej o "tajnym raporcie PO" w sprawie związków zawodowych
 
http://wyborcza.pl/1,75478,14314861,Ile_placimy_na_zwiazki.html

 

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse