Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Wielka Brytania: Śmiertelna ofiara wyzysku

capitalism kills 2 (1).jpg

Moritz Erhardt, niemiecki student odbywający praktykę w londyńskim oddziale Bank of America, Merril Lynch, został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej totalne przepracowanie – informuje Dziennik Trybuna. Praktykant w ciągu dwóch ostatnich tygodni miał przepracować aż dziewięć nocy, przy czym przez trzy ostatnie doby swojego życia pracował po dwadzieścia jeden godzin. Bank złożył kondolencje rodzinie zmarłego, ale zaprzeczył, jakoby jego pracownicy byli aż tak wyzyskiwani.
 
Tymczasem inni praktykanci zatrudnieni w Merril Lynch twierdzą, że wyzysk tam to norma. Praca po czternaście godzin na dobę to minimum, stażyści często wracają taksówką do domu, biorą prysznic, po czym ta sama taksówka odwozi ich z powrotem do banku (tzw. „magiczne rondo”). Nie tylko czas, ale i pory pracy są obłędne; praktykanci tyrają nieraz do 3 albo 4 nad ranem, a ci, co pracują przy obsłudze giełd, zaczynają robotę o 6 rano. Taki wyzysk rzeczywiście przekracza możliwości fizyczne i psychiczne człowieka. Czy spowodował śmierć Moritza Erhardta, wykaże sekcja zwłok.

Portret użytkownika Poe
 #

Czyli z serii: "Jak na prawdę żyję się w kapitalistycznym raju". Mam nadzieję że wpłynie to na wzrost sił rewolucyjnych w Anglii.

 

Społeczność

LENIN