Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 102 gości.

USA-Syria: Będzie interwencja?

Assad-590x295.jpg

Prezydent USA, Barack Obama, rozważa interwencję zbrojną w ogarniętej wojną domową Syrii – informuje Dziennik Trybuna. Jej powodem miałoby być użycie przez wojska prezydenta Baszara al-Asada broni chemicznej przeciwko rebeliantom, przy czym w chemicznym ataku ucierpieli głównie cywile. Prezydent oskarża o atak rebeliantów, którym broń chemiczną miałaby dostarczyć Arabia Saudyjska. Przebywającym w Syrii ekspertom ONZ nie udało się jeszcze ustalić, kto jest winien, ale coraz więcej dowodów wskazuje na rebeliantów. USA wierzą jednak w ich niewinność, ponadto obalenia Asada mogłoby zagwarantować realizację amerykańskich interesów w Syrii. Na razie jednak decyzja o zbrojnej interwencji nie zapadła, na forum ONZ sprzeciwiają jej się Rosja, Chiny oraz Iran.
 
Polska w ewentualnej inwazji prawdopodobnie nie weźmie czynnego udziału, prezydent Bronisław Komorowski i – w mniejszym stopniu – premier Donald Tusk, po doświadczeniach z Iraku i Afganistanu, pozostają niechętni wobec wysłania polskich wojsk na zagraniczne misje. 

Portret użytkownika Poe
 #

Nie ma się co dziwić że imperialiści chcą interwencji. Zwycięstwo rządowych sił, to sukces Rosji, zwycięstwo rebeliantów to kolejne państwo islamskie, a zwycięstwo Kurdów to rewolucja komunistyczna... Wszystko to jest nie w smak Obamie, więc wyśle te swoje wojska...

 

Społeczność

UPA