Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Dziura budżetowa rośnie - zabierzmy najbiedniejszym!

Donald Tusk

Jakiś czas temu społeczeństwo oburzone było faktem podniesienia stawki VAT o jeden punkt procentowy - z 22% do 23%. Zapytany o to niedawno premier Donald Tusk powiedział, że w kolejnym roku ich urzędowania podwyżka ta zostanie utrzymana. Dodał także, że nie jest to nic zaskakującego.

Spowodowane to zostało koniecznością ograniczenia nierównowagi finansów publicznych, co jest niezbędnym warunkiem dla stabilności makroekonomicznej i długofalowego wzrostu gospodarczego, jak również słabą koniunkturą na głównych rynkach eksportowych ograniczających wzrost polskiej gospodarki - argumentowano.

Powyższe skutkuje koniecznością stosownego dostosowania przepisów ustawy o VAT, przewidujących obniżenie z dniem 1 stycznia 2014 r. obowiązujących obecnie stawek podatku VAT o 1 pkt procentowy - dodano.

Niejasne wymówki Platformy Obywatelskiej niewiele mówią zubożałemu narodowi. Co innego skutki takich działań: m.in. zwiększenie cen wszystkich produktów w sklepach. Dla bogatego pana Premiera oraz jego biznesowych kolegów to nie problem. Tylko za co kupić chleb ma pracownik - pracujący na umowie śmieciowej, w najlepszym wypadku za głodową pensję, bez opieki medycznej, życia prywatnego oraz ze stałą groźbą utraty pracy i stoczenia się w nędzę?

To już naszych "elit" nie obchodzi. Nie jest to nic zaskakującego - mógłby odpowiedzieć naród.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA