Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

OM PPP: Ikonowicz jest niewinny!

Piotr Ikonowicz

 My niżej podpisani działacze Organizacji Młodzieżowej Polskiej Partii Pracy zwracamy się do Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego z prośbą o ułaskawienie wobec skazanego prawomocnym wyrokiem Piotra Ikonowicza na podstawie art. 139 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Do czynów o które oskarżony jest lewicowy działacz miało dojść 13 lat temu. W toku procesu obrona wskazywała na liczne nieścisłości w zeznaniach pokrzywdzonego. Stan faktyczny popełnienia czynu budzi wątpliwości, które powinny być zinterpretowane na korzyść oskarżonego. W wyniku domniemanego czynu Ikonowicza pokrzywdzony nie doznał znacznego uszczerbku. Można więc uznać, że czyn stanowił wypadek mniejszej wagi.
 
Oskarżony wreszcie nie działał z pobudek zasługujących na potępienie, a miał jedynie na celu zapewnienie realizacji zasad zapisanych w Konstytucji RP, takich jak zasada sprawiedliwości społecznej. Piotr Ikonowicz sprzeciwiał się czynnościom realizowanym na podstawie przepisów prawnych uznanych później wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego za sprzeczne z porządkiem konstytucyjnym.
 
Z uwagi na powyższe, zważając na fakt, że działał on z pobudek szlachetnych, szkodliwość społeczna jego czynu jest żadna, a na pewno znikoma, prosimy Pana Prezydenta o skorzystanie z uprawnień art. 139 Konstytucji RP.
Organizacja Młodzieżowa Polskiej Partii Pracy

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

dzierżyński