Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 27 gości.

Filipiny: Komuniści ruszają na pomoc ofiarom tajfunu

NPA.jpg

KP Filipin wezwała do swoich członków do zorganizowania pomocy dla ofiar tajfunu Haiyan. Wg partii 9 mln osób dotkniętych przez kataklizm to głównie "drobni chłopi, robotnicy rolni, rybacy, robotnicy i inne biedne warstwy ludu".
 
KPF wezwała "wszystkie siły postępowe i demokratyczne" do organizowania zbiórek pieniędzy i żywności dla poszkodowanych. Podkreślono, że pomoc powinna być zorganizowana i należy "przeciwdziałać chaosowi".
 
Zbrojne ramię KPF - Nowa Armia Ludowa - ogłosiło wstrzymanie działań wojennych na obszarach dotkniętych klęską żywiołową oraz "przejście do trybu obronnego przy zachowaniu czujności". Nowa Armia Ludowa przystąpiła do rozdzielania pomocy, a także uczestniczy w poszukiwaniach ofiar. Dowództwo wezwało również partyzantów do ochrony pracowników pomocy humanitarnej.
 
Komuniści skrytykowali rząd za niewystarczającą pomoc dla ofiar oraz za wykorzystanie klęski żywiołowej jako pretekstu do dalszej militaryzacji i podporządkowania kraju Stanom Zjednoczonym (chodzi o wysyłanie amerykańskich żołnierzy do zdewastowanych obszarów). Jednocześnie KPF stwierdziła, że wszelkie kraje, które chcą nieść pomoc ofiarom, mogą to robić przez cywilne organizacje.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA