Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 73 gości.

USA: Trockistka radną Seattle!

Kshama Sawant

Trockistka Kshama Sawant (na zdjęciu) została wybrana na Stanowisko nr 2 w Radzie Miejskiej Seattle (City of Seattle Council Position No. 2). Sawant jest członkinią Alternatywy Socjalistycznej - amerykańskiej sekcji CWI.

Wybory do rady miejskiej odbyły się 5 listopada. Mimo, że głosy są nadal liczone i ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 26 listopada, Richard Conlin - umiarkowany demokrata, który zajmował Stanowisko nr 2 przez 16 lat - uznał się w czwartek za pokonanego (wg radia KUOW "jego głos momentami drżał"). Sawant prowadziła wówczas 1640 głosami, obecnie (18 XI) prowadzi 2289 głosami (90 818 wobec 88 529).

Głównymi postulatami Sawant w czasie kampanii było podniesienie płacy minimalnej do 15 USD/godz., "podatek dla milionerów" oraz ustalenie maksymalnej wysokości czynszu.

Wokół Sawant pierwszy raz zrobiło się głośno, gdy zaangażowała się w ruch Occupy Seattle. W ubiegłym roku ubiegała się o miejsce w stanowej Izbie Reprezentantów - zdobyła 29% głosów, przegrywając z demokratą Frankiem Choppem (70% głosów).

Społeczność

SIERP i MŁOT