Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Rocznica tragedii na Halembie

halemba marcel.jpg

Dziś mija 7. rocznica tragedii w kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej. Jak co roku związkowcy "Sierpnia 80" złożyli wieńce i zapalili znicze przed kopalnianym zegarem. W 2006 roku po wybuchu metanu i eksplozji pyłu węglowego śmierć poniosły 23 osoby 1030 metrów pod ziemią.

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" uroczystości upamiętniające zabitych górników z "Halemby" rozpoczął o godzinie 11.00. Głos zabierali Marceli Murawski – Przewodniczący zakładowej struktury Sierpień 80 na Halembie, Grażyna Dziedzic - Prezydent miasta Ruda Śląska oraz Bogusław Ziętek – Przewodniczący WZZ Sierpień 80.

Wystąpienie B.Ziętka (wideo):
https://www.youtube.com/watch?v=kxC-xAY98BE

- Jesteśmy tam co roku. Pamiętamy o tych 23 osobach. Ale nie zapominamy też i o tym, że wszyscy ci, którzy posłali ich na pewną śmierć, muszą zostać surowo ukarani - mówi Patryk Kosela, rzecznik prasowy WZZ "Sierpień 80".

Proces o osądzenie winnych tragedii na kopalni "Halemba" wciąż trwa. Wedle aktu oskarżenia do wypadku doszło w wyniku łamania przepisów i fałszowania odczytów z metanomierzy.

Źródło: http://wzz.org.pl/posty/rocznica-tragedii-na-halembie

Portret użytkownika józef stalin666
 #

To wszystko zostało zaplanowane! To świadome prześladowanie klasy robotniczej. Prawicowi ekstremiści z PiSu zamordowali ich ponieważ popieraki wolną socjalistyczną Polskę. Pomścimy ich.

 
Portret użytkownika tres
 #

Najpierw radziłbym koledze Józiowi nauczyć się ortografii. I historii przy okazji, zanim kolega Józio zacznie bawić się w politykę.

 

Społeczność

LENIN