Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 37 gości.

Wenezuela buduje socjalizm - teraz już ustawowo

Rewolucja w Wenezueli

Wenezuelski parlament ogłosił wczoraj specjalną ustawą plan rozwoju kraju na najbliższe 6 lat. W jego tworzeniu uczestniczył jeszcze ś.p. prezydent Hugo Chavez.

Ustawa nazywa się "Plan Ojczyzny" i przewiduje: kontynuację budowy tzw. socjalizmu XXI wieku, umocnienie stosunków społeczno-gospodarczych nowego typu, wdrożenie socjalistycznej formy podziału bogactw narodowych oraz umocnienie władzy ludowej. Ponadto do projektu dołączono postulat dominacji własności społecznej nad prywatną.

Warto dodać, że 2 dni temu wenezuelska armia postawiona została przez prezydenta Nicolasa Maduro w stan wyższej gotowości. Związane jest to z nagłą przerwą w dostawie prądu w prawie całym kraju - w tym także w stolicy, Caracas - podczas jego wystąpienia telewizyjnego. Jak powiedział sam Maduro:

„Postawiłem w stan gotowości boliwariańskie siły zbrojne, naczelne dowództwo zebrało się, ponieważ dysponujemy informacją, że dojdzie do kolejnych ataków”.

Jak nietrudno sie domyślić pro-amerykańscy opozycjoniści nazwali ten stan "nieradzeniem sobie z sytuacją gospodarczą kraju".

Wbrew temu co mówią wenezuelskie siły pro-kapitalistyczne, wydarzenie to świadczy o czym zupełnie innym - rewolucja w Wenezueli trwa, dążąc do ustanowienia dyktatury proletariatu. Niech więc żyje i rozszerza się na cały świat!

Społeczność

Obama rev