Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Liberałek Braun robi w TVP lokaut nie zważając na nic

Siedziba TVP

Jak podaje portal gazeta.pl, Telewizja Polska kierowana przez prezesa Juliusza Brauna, zadecydowała, aby szeregi jej pracowników odpuściło 400-550 osób - grafików, montażystów, dziennikarzy.Szefostwo TVP chce aby pracownicy ci zostali zatrudnieni przez firmę outsourcingową. Został już rozpisany przetarg na podwykonawcę
 
W październiku 2013 roku w Telewizji Polskiej miał miejsce spór zbiorowy. W referendum strajkowym 72% opowiedziało się za strajkiem przy frekwencji 51%.
 
Zapowiadane od dawna plany przeniesienia pracowników do firm zewnętrznych spotkały się z protestem m.in. Europejskiej Federacji Dziennikarzy. Jak stwierdziła pół roku temu Europejska Federacja Dziennikarzy: "to działanie prowadzi ostatecznie do zdewastowania telewizji publicznej w Polsce. Grozi to pozbawieniem jej, z naruszaniem ustawy o radiofonii i telewizji, funkcji producenta oraz zredukowanie jej roli jedynie do zadań emisyjnych".
 
W TVP jest zatrudnionych 3450 osób. Spółka od kilku miesięcy szuka zwolnień. W kwietniu samobójstwo popełnił jeden z pracowników Stanisław Gałązka.

Społeczność

jednolity front