Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 30 gości.

Premier składa seniorom życzenia... a także zagania do roboty

67 mały.jpg

Podczas wigilijnego spotkania z przedstawicielami Uniwersytetów Trzeciego Wieku premier Donald Tusk stwierdził, że: "Polscy seniorzy (...) są nam potrzebni nie tylko na co dzień, ale szczególnie wtedy, kiedy zasiadamy przy wigilijnym stole. Widzimy bardzo wyraźnie, że życie bez naszych babć i dziadków nie miałoby sensu, nie byłoby go. Nas by nie było bez was. Właśnie przy stole wigilijnym, kiedy patrzymy na cieszące się dzieciaki, to przede wszystkimi widzimy, jak potrzebna jest cała rodzina i jak bardzo potrzebni są nam ci najstarsi w naszej rodzinie".

Wcześniej na posiedzeniu Rady Ministrów przyjęto pakiet dla seniorów. Składają się na niego założenia Długofalowej Polityki Senioralnej na lata 2014-2020, program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020. a także program "Solidarność pokoleń - działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+".

Głównym celem programu "Solidarność pokoleń" jest zwiększenie do 2020 r. wskaźnika zatrudnienia osób w wieku 55-64 lat do poziomu 50%. Stanowi on aktualizację programu przyjętego przez rząd w 2008 r. Szacowane koszty wdrażania programu wyniosą 4 mld zł.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Chcemy waszych minerałów