Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Po zamachach w Wołgogradzie Putin zapowiada "krwawą i brutalną rozprawę z terroryzmem"

Zamach na trolejbus w Wołgogradzie 30.12.2013

O północy czasu lokalnego (31 grudnia o godzinie 17:00 czasu moskiewskiego, 14:00 czasu warszawskiego) podczas niezapowiedzianej wizyty w Chabarowsku nad Amurem na rosyjskim Dalekim Wschodzie prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zapowiedział, że będzie
 
"niezłomnie, brutalnie i konsekwentnie walczyć z terrorystami aż do ich całkowitego unicestwienia"
 
Region, który odwiedził Putin, został dotknięty latem katastrofalną powodzią.
 
Sekretarz prasowy Putina Dmitrij Pieskow przekazał, że wystąpienie prezydenta jest zarazem jego noworocznym orędziem do Rosjan.
 
Jak stwierdził prezydent
w chwilach próby Rosja zawsze staje się zwarta i jednolita". "Chylimy czoła przed ofiarami brutalnych zamachów. Będziemy niezłomnie, brutalnie i konsekwentnie walczyć z terrorystami aż do ich całkowitego unicestwienia
 
Zwykle Władimir Putin nagrywa swoje noworoczne przemówienia na kilka dni przed nowym rokiem. Tak stało się i teraz - stymże ze względu na wiele stref czasowych w Rosji w momencie wygłaszania orędzia w Chabarowsku nowy rok na Kamczatce, Czukotce i w obwodzie magadańskim trwał już od godziny, toteż w tych rejonach Rosji zostało odtworzone wcześniej przygotowane orędzie prezydenta - przygotowane jeszcze przed ostatnimi zamachami.

W zamachach bombowych na dworzec kolejowy i trolejbus jakie miały miejsce w niedzielę i poniedziałek 29 i 30 grudnia zginęły 34 osoby a 105 zostało rannych.
W poprzednim zamachu, także w Wołgogradzie, przeprowadzonym 21 października przez zamachowca-samobójcę zginęło 8 osób, a 36 osób zostało rannych.

Putin uznał w swoim przemówieniu, że największym wydarzeniem 2014 roku dla Rosji będą zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi.

Portret użytkownika tres
 #

Warto tutaj przypomnieć zorganizowane niespełna 15 lat temu, we wrześniu 1999 roku zamachy na bloki mieszkalne w Moskwie, Bujnaksku i Wołgodońsku. Były one jednym z pretekstów do rozpętania drugiej wojny czeczeńskiej, która pochłonęła dziesiątki tysięcy ofiar.
Właśnie na tych zamachach, które nastąpiły bezpośrednio po obję, przy akompaniamencie szowinistycznych nastrojów anty-czeczeńskich i anty-islamskich wypłynął Władimir Putin. W organizacje zamachów prawdopodobnie zamieszana była kierowana przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa. Dwa lata później Putin obściskuje się z Bushem i popiera antyislamską szowinistyczną nagonkę oraz inwazję NATO na Afganistan.
Putin pokazał, jak wywołać "zagrożenie terroryzmem" i legitymizować w oczach społeczeństwa brudne interesy. Doskonale pomaga w tym narodowy i rasowy szowinizm.
Więcej szczegółów można zobaczyć m.in. na filmie który znajduje się pod linkiem
http://www.youtube.com/watch?v=FwWhNPGlEuw
(miejscami nieco antykomunistyczne w retoryce wypowiedzi Grigorija Jawlińskiego z partii Jabłoko, ale całość dobrze pokazuje kulisy dojścia do władzy Władimira Putina)

 

Społeczność

Chcemy waszych minerałów